| Pustii a întrebat:

Cand am fost in india lumea vorbea despre reincarnare(cica daca mori reinvii in alt suflet, si poti simtii asta prin dejavu) voi credeti in asa ceva? ca eu nu prea

14 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Dumnezeu ne-a creat unici pe fiecare dintre noi si avem o singura viata ca pregatire pentru cealalta care e vesnica.

| Razvan a răspuns:

Fiecare religie are ciudatenile ei iar reincarnarea e un subiect atat de discutat ca si starea nirvana.Crestinii nu cred in asa ceva pentru ca se spune ca autentcitatea unui suflet va fi recunoscuta dupa trecerea in nefiinta.Si oricum o viata este suficinet pentru oricinehee hee

| hamsterx a răspuns:

Eu nu. Dar ma rog acum fiecare cu religia lor. te pup:*

| Denisse_8813 a răspuns:

Sincer, de foarte multe ori mi s-a intamplat sa am sentimentul ciudat ca un anumit lucru sau persoana pe care doar ce am cunoscut-o si nu am mai vazut-o niciodata inainte imi este totusi extrem de familiara. Sau in unele situatii stiu ce urmeaza sa se intample, parca am mai trait anumite clipe si am mai avut odata acele sentimente. Nu stiu ce sa zic cu reincarnarea, dar cu siguranta este ceva cu "dejavu-ul" acesta. big grin

| shalimar a răspuns:

Asta este credinta lor.asa cum noi credem ca in momentul in care am murit, ajungem in rai sai iad.eu una respect religia fiecaruia.cum zicea si tarziu, fiecare este influentat de zona in care a crescut, iar noi trebuie sa respectam asta, nu sa judecam sau sa punem la indoiala.nu conteaza ce credem noi, important e ca asta este credinta lor.cum am mai spus de multe ori, nu conteaza credinta fiecaruia, un Dumnezeu exista si este al tuturor, prezentat in diferite forme de diferite religii.noi suntem crestini cand punem piciorul in biserica, dar in afara ei uitam de religie si calcam pe oricine in picioare. budismul sustine echilibrul naturii, iubirea si respectarea reciproca. daca ar fi sa ma reincarnez, as vrea sa ma renasc in india.

| arrriadna a răspuns:

Pai mie, una mi se pare (si) logic sa existe

| rey a răspuns:

Eu cred in budism si reincarnare.
Crestinismul mi se pare o legenda.

| chandnisharma a răspuns:

Reincarnarea exista sunt multe cazuri ...era un copil de prin scotia care isi amintea cum a murit in al doilea razboi mondial, a fost foarte mediatizat cazul...cum puteti altfel sa va explicati faptul ca un copil in varsta dosr de 3 ani stie totul despre tancuri, avioane etc cand in familie la el nimeni nu are studii sau afaceri in domeniu?, nu exista mila sau nedreptate pentru tot am facut ceva, am dat ceva.Cred ca ideea reincarnarii este mult mai plauzibila decat ideea cu iadul cazanul si dracusorii sa fim seriosi.

| alexutzu00791 a răspuns:

Deci eu propun sa va traiti viata si sa nu va mai puneti intrebari fara raspuns. Vom vedea asta cand vom muri, eu poate voi fi un sobolan, sau poate voi asculta predici in rai, sau poate voi bea cafele in iad. Insa ce e important este sa traiesti viata cum ai fost educat. Daca tu vrei sa ti formezi educatia foarte bine, insa ia o cu inceputul.

| tarziu a răspuns:

Deja-vu e atunci cand "ei" schimba ceva in matrice (matrix)
si la modul serios, daca cresteam in india probabil credeam acelasi lucru, daca ma nasteam taliban ma faceam instructor de kamikaze, daca ma nasteam intr'o familie de sectanti probabil imi dadeam foc singur!

| Psycho a răspuns:

Nu stiu.tot ce se poate.de ce nu? dar faza cu simtitul prin deja-vu...nu stiu ce sa zic despre asta.
uhm...tie nu ti se intampla uneori sa vezi o imagine sau sa auzi o fraza spusa de cineva pentru prima oara-n viata ta, dar sa poti sa juri ca stiai chestia aia deja. c-ai mai trecut odata prin chestia aia.sau ai mai vazut imaginea aia.desi e prima oara cand o vezi. e ceva-n genu' treburii asteia.ca si cum ai fi vazut-o-n alta viata.sau cam asa ceva. mie mi se intampla uneori.si dupa cateva momente, cand constientizez, ma cam speriu.

daca dupa moarte, as renaste, ar vrea sa fiu un vultur. tu? (:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu stiu foarte multe despre reincarnare insa am foarte multe deja vu-urilaughing cand am fost in turcia prima data fiind convinsa ca am mai trecut pe acolo am ramas muta [prin fata unei moschei]straight faceasta a fost cel mai puternichappy si tind sa cred ca poate da ne reincarnam. cine stiehappy

| divyanka_7923 a răspuns:

Da

Răspuns utilizator avertizat