| Georgyanya2000 a întrebat:

E posibil sa transmiti energia corpului tau altui corp?
Vi s-a-ntamplat sa curentati pe cineva?!
Sau la intersactiunea altui corp cu hainele voastre sa se conceapa o energie electrica?!
Ce inseamna acest lucru?!

Răspuns Câştigător
| viavo a răspuns:

Salut este vorba de energie electrica care se produce prin frecare a doua corpuri cum ar fi maneca de la o bluza cu partea taliei ei prin mers prin miscare si se intampla foarte des mai ales daca ai multe haine sintetice pe tine ele marind capacitatea condensatorie de incarcare tu in momentul in care esti incarcata esti pozitiv si cand atingi un negativ te descarci de acea energia acumulata (mie mi se intampla des chiar inmomentul in care ma sarut cu prietena ) daca descarcarea se produce pe o parte a peli tale simti destul de bine mai ales daca este un loc cu piele subtire si sensibila este un fenomen normal dar destul de neplacut

1 răspuns: