| UmbraDeVulpe a întrebat:

E posibil sa trimiti link care sa fie cu ''.com'' si sa fie de ala de afli tot despre persoana care a dat click? Intreb pentru ca si mie mi-a trimis cineva link de insta care era tot asa cu ''.com" si scria ca e reel si a zis sa dau click si sa spun daca e adevarat dar mi-a fost frica ca ma pacaleste.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce intelegi tu prin a afla totul despre tine.
da, un link cu.com poate avea orice pe el..com e doar e extensie a domeniului nu are nicio legatura cu functonalitatea site ul / link ului.

Insa doar printr un simplu click pe url nu poate afla chiar asa multe date despre tine, doar un IP, un sistem de operare, o versiune de browser pe care o folosesti, poate ceva cookies din browser.