| Λnonymous a întrebat:

acum cateva zile am primit un program pe facebook de la o persoana. m-a intrebat daca vreau sa imi arate niste poze si mi-a dat link de download. hmm zic eu da trimite-mi aici pozele. zice el ca hai te rog nu stiu ce ca nu le mai pune. ok ma gandesc. dau pe el sa downloadez si vad ca e executabil scria nu stiu ce.exe... ok lasa ma gandesc. si ii spun ca nu imi merge si m-a intrebat ai dat click pe el si am spus ca da. dar nu a mers... ok.
astazi m-am intalnit cu acea persoana si zice ca mi-a trimis keylogger si stie toate datele mele. de la facebook etc.
eu am spus ca mda. nu am dat click laughing si a spus ca nu conteaza daca l-am avut in pc.
deci intrebarea mea este. daca nu am dat click pe el nu a aflat datele? sau nu conteaza daca am dat click sau nu atata timp cat l-am avut in pc?
p.s scuze daca am gresit categoria

Răspuns Câştigător
| Λnonymous explică (pentru Nelu62):

Mersi happy oricum l-am sters inainte sa dau click pe el. voiam sa stiu daca nu am dat click ma afecteaza cu ceva. happy adica nu am vazut eu o poza sa fie.exe...

| LuciWv a răspuns (pentru Λnonymous):

Nu.daca nu ai dat click pe el nu te afecteaza.si de acum ori ce fisier de la 1kb pana la 900kb sal stergi.sa sti ca si in poze sau ori ce del de program.joc.muzica etc. poate fi ascuns un keylogger sau virus

5 răspunsuri:
| LuciWv a răspuns:

Nu conteaza dacal ai in calculator, dar sa stii ca acel keylogger este un virus si daca nu ai dat click pe el stergel, daca ai dat click pe el schimba windowsul

| Λnonymous explică (pentru LuciWv):

L-am sters. am vazut ca e.exe si lui i-am spus ca nu imi merge si m-a intrebat daca am dat click pe el si am spus ca da. dar nu am dat l-am sters... eu ma intrebam daca conteaza daca dau click sau nuwinking mersi big grin

| KiLLeRthEb3st a răspuns:

Poti afla usor spune-i asa Serios cum de ti-ai dat seama ca parola mea de la facebook este ( aici spui o parola falsa care nu merge la facebookul tau) daca el iti va spune asa : Eee nu iti spun sau ceva similar inseamna ca minte si nu stie nimic Sau daca spune ca nu aia este parola Tu sa il intrebi care este Daca va spune Ee nu iti spun sau ceva similar inseamna ca iar minte