| pikachui06 a întrebat:

E urgent! dau funda primului raspuns cat de cat bun
cum sa fac sa sar in piscina? imi e foarte frica, sa nu imi intre apa in urechi sau altceva, ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Vara aceasta doresti sa fi super relaxat dar si extrem! Stai fara griji ca apa din urechi nu iti va afecta timpanele.Inainte de a sari in piscina, fa de 2-3 ori cateva exercitii ca sa iti scazi presiunea din urechi prin inspirarea de oxigen si tinerea lui cateva secunde in plamani! Nu iti fie frica deoarece saritul in piscina este distractiv! Doar sa iti ti respiratia inainte sa sari si sa nu lovesti pe altii in piscina! Distractie placuta! Meriti "a doua sansa"

2 răspunsuri:
| FaraNumePls a răspuns:

Țineți mana la nas și sari. Nu te uita in jos. Bye-bye

| JustBlackNoGrey a răspuns:

Sari in asa fel incat sa atingi prima data apa fie cu picioarele, fie cu mainile impreunate tinut deasupra capului, ca sa 'spargi' apa - zic asta pentru ca daca nu ai grija si aterizezi pe burta de exemplu, o sa te doara ca si cum te-ai fi lovit. daca sari de la o anumita inaltime si aterizezi pe burta, va fi ca si cum ai fi aterizat pe ciment. De aceea e important sa 'spargi' pelicula de apa fie cu picioarele, tinute drepte ca restul corpului, fie cu mainile - palmele, tinute impreunate, asa cum le tii la rugaciune impreunate