| anonim_4396 a întrebat:

ajutati-ma spunandu-mi cum as putea scoate apa din urechi (ca am fost la piscina)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Cel mai sigur mergi la ORL-ist. Simplu si eficient. Decat sa faci prostii de capul tau... Nu te juca aiurea cu auzul!

| JamilaGizeh a răspuns:

Te aproprii usor de perete si te izbesti tare cu capul

| Jouliete a răspuns (pentru JamilaGizeh):

Si nu crezi ca doare? eu nu cred ca ai incercat tu asta.

| Crainstorm20 a răspuns:

Asteapta, in general apa pune presiune asupra urechii. Asteapta vreo ora.
FUNDA?

| pinkv0dka a răspuns:

Te duci la un doctor.

| Jouliete a răspuns (pentru pinkv0dka):

Pai si daca nu ma duc la un doctor. in cateva zile imi trece apa sau nu?, ca am incercat sa sar, sa imi usuc apa dar nu merge.

| AnonymousKiller69 a răspuns:

Sari pe călcâiul urechii respective (picior drept, urechea dreapta) de vreo 10 ori cu capul înclinat în partea respectiva. Așa îmi merge mie mereu, scap de apa din urechi în 2 min.
Bafta