| AndreeaSiAndra a întrebat:

E vb despre un baiat de care imi place si cu care sunt ma rog... el e foarte gelos mi-a zis ca imi place de vreo7-8 baieti pana acum si nu exagerez. El nu stiu e mai complicat adica nu e normal nla un baia sa se prefaca ca se saruta cu altul sau ca se f**a (cel putin asa cred eu). Voi ce ziceti ca ma place sau nu?
P. S:Cand vb cu el pe mess zice ca cica eu ii dau cu flit si nu stiu uneori(f.rar) cand discutam si noi ca oamenii(noi pe mess mai mult ne certam)e un alt om asa nu stiu mai sensibil, mai... bun. m-am certat cu el (m-am despatrit de el)de vreo 10 ori(nu exagerez) pe motiv ca era gelos.

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Cred ca este important ce simti tu pentru el, pentru ca el s-ar putea sa fie gelos pentru ca te iubeste si nu vrea sa te piarda, mai ales ca esti curtata de mai multi baieti.
Daca poti sa suporti scenele de gelozie, care nu trec, ele cu timpul se multiplica, cu cat relatia voastra este mai apropiata, atunci discuta cu el si clarificati-va ce doriti unul de la altul. Daca nu tii la el atunci desparta-te si mergi mai departe, dar foloseste cuvinte potrivite pentru a nu jigni si a nu-l pune oarecum in situatii jenante pentru ca, ai putea avea surpiza ca, doreste sa se razbune pe tine si nu este de loc bine.
Succes si multa sanatate.

2 răspunsuri:
| AndreeaSiAndra explică:

Eu sunt si ti-am zis despartete ma de el ca numai vb e de el nai vazut pe mess cum face si ceti spune si afara se rupe in doa de tine deci...si cu gesturile lu gelozia nesimtirea de care da dovada uneori.

| LoveR4You a răspuns:

Probabil ca crede ca ii dai prea putina atentie si altor baieti mai multa, e normal sa fie gelos, uneori gelozia este buna, daca este foarte gelos, inseamna ca tine extrem de mult la tine si merita sa lupti pentru el.Arata-i si tu putina afectiune, ia-l de brat, pune-ti capul pe umarul lui! Iti urez mult succes