| Dorian_3315 a întrebat:

E vreo problema daca la 14 ani nu beau nici macar bere? adica nu stiu cum e gustu de alcool mie imi lasa un gust amar unii prieteni imi zic ca nu stiu sa ma distrez, chiar asa e? big grin

13 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Nu e nici o problemawinking
si nu prea are legatura berea cu distractia happy te poti distra si daca nu bei berewinking da, berea e cam amara la gust tongue acum depinde si de bere happy daca nu-ti place nu trebuie sa bei doar pentru ca asa zic prietenii tai tongue

| baru a răspuns:

Salut. Cinste tie. Bravo. Arata-mi cati sunt ca tine; Si cam cati sunt care stau in carciumi cu paharul de bere sau mai stiu eu ce bauturi. cu tigara in gura dandu-se, barbati. Gresit. Barbatia nu se masoara in alcool, Acea este o slabiciune. Cei care sunt inferiori sau cei care au anumite lipsuri pe care nu le pot indeplini, se apuca de baut. Fii un barbat adevarat, si te rog frumos, ai incredere in mine; Sa nu te apuci de baut, nici cel putin o bere. Dintr-un om integru te face un umil si un ratat. Ma bucur ca mai exista si oameni ca tine. Cinste tie, si sunt sigur ca esti un om adevarat. Pa

| AshuraElric a răspuns:

Bravo tie! Se pare ca mai exista si oameni cu capul pe umeri.De cand ''bere'' este sinonim cu ''distractie''? Doar pentru ca prieteni tai iti spun ca nu sti sa te distrezi nu inseamna neaparat ca-i adevarat, pentru ei e distractiv sa bei pana la refuz probabil.Cat despre gustul amar pe care ti-l lasa alcoolul crede-ma asta simt toti cei care nu sunt adebti ai ''paharului''. Nu e ceva rau faptul ca nu suporti alcoolul desi ar avea si cateva probleme:cei ce nu beau deloc vor muri mai repede(stiu persoana care a murit din aceasta cauza).

| traficanta a răspuns:

Pai da daca nu vrei tu nu i nicio problema sa stii ca nu e obligatoriu laughing Poti sa te distrezi si fara alcool :-J Dar daca ai pofta poti sa gusti, dar nu intrece masura.

| roxy_2350 a răspuns:

Bravo tie! nu e nici o problema, din contra ceilalti ar trebui considerati o anormalitate pentru ca incep sa bea alcool de la varste asa mici.

| ServanaAtoni a răspuns:

Nu, nu e asa.
stii sa te respecti iar eu te apreciez pentru asta.
sa bei alcool e o prostie(fara suparare).
de exemplu, la mine in familie nu bea nimeni alcool, nu fumeaza; deci nu e nimic rau in asta.
cum crezi tu ca se simte Tatal nostru cand ne vede cazuti prin sunt sau plini de fum?happy

| nuamPleaca a răspuns:

Mi se pare total gresit ceea ce ziceti voi ca daca bei de mic o sa ajungi un betiv "ordinar".
De exemplu eu in bautura nu vad o "prostie; distractie". Eu beau bere pentru ca imi place, si de placere, si stiu sa ma opresc.
De ex. de sete poti sa bei un pahar - doua - trei de bere rece; sau la ocazii mai speciale happy
Si eu cred ca o sa cresc chiar daca beau bere, nu vad nici-o problema in asta, dar fiecare cu parerea lui~

CYA^^

| anonima10 a răspuns:

Iti pasa prea mult de ce zic ceilalti.Fiecare cu gusturile lui. Daca tie nu iti place nu bea, sunt convinsa ca multi dintre ei iti impartasesc parerea dar daca nu bei nu esti "tare" sau "de gasca".
Bea ce vrei cand vrei!

| Daniel TM a răspuns:

Nu e nicio problema.

| AlexSala a răspuns:

Nu'i nici'o problema. Nu trebuie sa te schimbi sau sa faci ceea ce nu'ti place din cauza prietenilor tai. Insa la o petrecere, intr'adevar. eu zic ca vezi totul altfel cu 2 - 3 beri baute sau stiu eu, altceva...

| LoLo_9163 a răspuns:

E foarte bine, adica berea are niste hormoni feminini si e buna pentru femeile insarcinate laughing. Daca bei bere de la varsta ta nu vei mai creste mult:/. Ma rog, prietenii tai fac o mare greseala...Mult noroc inaintewinking.

| vasiledumitru a răspuns:

Eu zic ca prietenii tai nu stiu sa se distreze decat daca beau alcool, stai sa vezi peste 15-20 de ani ce betivi ordinari o sa ajunga, eu am vazut la multi chestia asta ca la varste mici incep sa bea un pic alcool pana cand alcoolul e viata pentru ei si apoi sa vezi ce distractie o sa faca ei beti prin santuri, sau dormind pe strazi.

| EverthingIsPermited a răspuns:

Mai acum depinde de fiecare, sunt unii care nu beau bere(cunosc eu pe cineva).Eu unul am 14 ani si sincer beau bere, dar cate putinhappy(sa nu mai fac "muci")big grin