| euelnoidoi a întrebat:

El cand ma vede imi zambeste ma plriveste dar nu mai vrea sa recunoasca acum ca ma place sau ca m-a placut asta ce inseamna minte ca nu ma place? El este un baiat timid care de abia imi spune doua cuvinte. Nu mai pot sa stau fara el asa ca cine imi da cel mai bun raspuns frimeste funda

3 răspunsuri:
| EVOLUTION_5448 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el, intr-un loc mai retras, sau macar sa nu fie persoane cunoscute in jur.
Incearca sa-i oferi o invitatie pe afara gen: "maine/azi nu prea am ce face, iesi la o plimbare?" Daca e prea timid pentru asta atunci incearca sa vorbesti cu el cand apuci sa-l prinzi. Incearca sa ii zici ceva care sa-l faca sa inteleaga ca-l placi gen: "parca te-ai schimbat, ai devenit mai interesant de la o vreme". Vezi ce vrei tu sa-i zici in caz ca nu-ti place varianta mea. Daca nu raspunde sau raspunde dar nu da de inteles ca vrea sa vorbeasca cu tine atunci e posibil sa nu vrea sa fie cu tine, sa ii fie frica sa nu fie refuzat sau sa inteleaga gresit intentiile tale (adica sa creada ca vrei sa faci misto de el).
Tu tot ce poti sa faci e sa ii dai de inteles ca vrei sa-l cunosti mai bine si ca-ti place asa felul lui de a fi. Adica sa incerci sa nu fii prea directa cu el sa il sperii in caz ca e timid.
Probabil tu o sa trebuiasca sa-l saruti in caz ca el nu face asta din timiditate, dar incearca sa te apropii de el si sa vezi ce-si doreste.
bafta!

| neutrino a răspuns:

El este un baiat politicos care, atunci cand priveste pe cineva, nu se incrunta, ci ii zambeste.

| RandomQuestionsAndAnswers a răspuns:

Asta se numeste timiditate, asa este el, sansele ca el sa te placa sunt mari, deoarece pentru timizi, venind vorba de un "zambet" inseamna ca te place. Nu minte, doar ascunde acest lucru SAU timiditatea o face. Bafta in continuare! happy