| adeea a întrebat:

Imi place un baiat k un an mai mare decat mine(eu am 15)si i-am spus si lui acest lucru... dar el e prea timid ca sa vrea sa fim impreuna...niciodata nu vorbeste k prietenii lui sau k mine de sentimentele lui...mereu stau de vorba k el si nu pot sa-mi dau seama daca ma place sau nu...si nu vrea sa recunoasca...nu spune nimic nimanui...cum imi dau seama daca ma place? multumesc anticipat...

Răspuns Câştigător
| ramy_5584 a răspuns:

Da da..."pisica blanda zgarie rau" nu-i oferi totul pe tava ca s-ar putea sa profite... pune-l la incercare.nu-i da nici un semn cateva zile... daca te cauta sau se intereseaza de tine. e clar. te place. daca nu... ori e chiar prea timid ori nu prea are nimic de gand in legatura cu "voi"...
succes! sa ne zici ce se intampla:*:*:*

8 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

La varsta asta trebuie sa fii tu inasti in asa fel incat sa-l faci pe el sa fie interesat de tine, daca i-ai spus ca-ti place de el, tinzi sa strici totul... Unui baiat ii place sa lupte pentru o fata, nu sa o aiba usor, ca se satura repede.
Spor!

| want2bMajestic a răspuns:

Ce ai pute face? pai... dca vrei sa vezi dca intr-adevar t iubeste...nu mai vb cu el 1 saptamana...sa vezi cum raspunde la aceasta provocare...anunta-ma si p mine dupa ce primesti verdictul... apropo... unii baieti sunt mai timizi indiferent de varsta.eu sper ca el sa nu fie prea "timid"

cristian
| cristian a răspuns:

Astazi ''vremurile''s-au schimbat, fata-l cere pe baiat.

| RamonaMn a răspuns:

Fa tu primul pas. N'ai nimic de pierdut happy

Succes!

| Elena0210 a răspuns:

Poi incerca sa vorbesti cu el!

| maharajah a răspuns:

Ma surprinde ca e mai timid, din moment ce e mai mare decat tine... dar totusi tu incearca sa nu il mai intrebi daca te plece sau daca vrea sa fiti impreuna... ii arati ca il placi fara sa ii spui si iti vei da seama ca el se va obisnui cu tine si va avea curaj sa recunoasca in cele din urma. Fa tu primul pas! parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poy. e ciudat k j la mine e tot la fel... nu spune nimanui k ii pl de mine dar in schimb se uita la mine j de aici se da seama k ii pl de mine dar ink nu spune. o m-am decis sa il uit e mai bine asa. fa j u asta

| ali_3270 a răspuns:

Hmm... ia ignora-l 1-2 zile sa vezi cum reactioneaza sau pune l la incercare cumva nu vb cu el salutal si atat dac te place cu adevarat o sa-ti dea el un semn daca nu...sad ps:e o parere nu trebuie sa faci ce zic eu, iti urez multa bafta kiss