| blurixe a întrebat:

Emotii...Vineri am un concurs la engleza in care trebuie sa tin un discurs de 2 minute in fata a 100(cel putin) de copii de clasele 5-12(80% de clasele 10-12), iar apoi primesc 2 intrebari de la elevii din sala.Cum sa imi stapanesc emotiile? Anul trecut la acest concurs m-a scos locul II dar din cauza emotiilor nu am prezentat discursul cum trebuie si am fost depunctat...sad Dau funda big grinbig grin

Răspuns Câştigător
| FreakyHalloweenBoy a răspuns:

Pai,niste metode simple:
1.Nu te uita direct la public in ochi
2.Imagineaza-ti ca publicul e in lenjerie intima laughing Iti va da o stare pozitiva
3.Sa nu gandesti negativ (sa nu te gandesti ca daca te incurci, daca ai emotii, daca nu castigi etc)...Gandeste pozitiv : e un concurs, castigi experienta etc
4.Zambeste mereu (depinde despre ce e vorba in discurs).Vei parea ca esti sigur pe tine de asemenea si daca gesticulezi putin, interactionezi cu publicul etc
Pls funda puppy dog eyes