| raluka186 a întrebat:

As vrea si eu niste probleme de logica, de genu' cum da Busu la ProTv dimineata la 7. Uite una:
Un om locuieste intr-un zgarie-nori la etajul 100. Dimineata, cand se duce la servici coboara cu liftul cele 100 de etaje si se urca in masina(Lamborghini). Seara, cand vine de la servici urca cu liftul doar 49 de etaje, restul le urca pe scari. De ce?

6 răspunsuri:
| didiDia a răspuns:

Ca sa nu se ingrase.laughing

| AddaXD a răspuns:

Cum asezi 8 cai in 6 hambare?

Rezolvare:
[] = un hambar
[o] [p] [t] [c] [a] [i]

| robertpaul a răspuns:

Un tren are 100metri/el merge cu o viteza de 100metri/secunda, iar in fata lui este un pod de 100metri.in cate secunde va trece podul trenul)))

| didiDia a răspuns (pentru robertpaul):

In 2 secunde.

| bluesky2011 a răspuns:

2 barbati pleaca pe marte si fiecare are cate o nevasta si 2 copii.Cati oameni sunt pe marte?

| bluesky2011 a răspuns:

Intrebarea care ai pus.o tu era altfel, dar trebuie sa ne dam si noi putin inteligenti si sa o schimbam nu?