| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca daca esti la perioada de pubertate nu poti canta cum trebuie?(note inalte).

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In ce privesc notele "inalte", modulatiile sau notele joase, este chestie de exercitiu si invatatre, nu de voce in schimbare.
Sunt convinsa ca poti tipa, deci nu-i o problema fizica la gat, sau la corzile vocale care sa te impiedice sa tipi, sau sa urci vocea.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i adevarat, fiindca vocea nu-ti afecteaza urechea sau cunostintele muzicale!
Poti avea vocea in schimbare, dar asta nu afecteaza cunoasterea notelor si cantatul dupa note, daca ai aceste cunsotinte.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Este adevarat ca ti se produc modificari la nivelul vocii, nu neaparat ca nu poti canta note inalte. Daca acele schimbari, in functie de organismul tau, duc la faptul ca tu nu poti sa canti note inalte (in general vorbind)... treaba este relativa.

Numai bine! ^_^

| Andreeush a răspuns:

Depinde de felul cum ți se dezvoltă vocea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde. Daca exersezi poti.

| Dariii13 a răspuns:

Nu neaparat.Depinde cum se manifesta pubertatea la fiecare...