| wolder a întrebat:

Este adevarat ca daca nu inveti o lunga perioada de timp creierului ii va fi mai greu sa reia invatatul temeinic?
O lunga perioada de vreme n-am mai invatat/memorat mare lucru, insa am citit si asta voiam sa va intreb: credeti ca cititul ajuta cumva memoria?
In afara de faptul ca pune putin creierul in miscare, ajuta si memoria?
Cum as putea reveni la invatarea temeinica tinand cont de faptul ca ma asteapta bacul happy?

1 răspuns:
| DracusorImpielitat a răspuns:

De fapt, e adevarat, desi nu prea vreau sa recunosc, ca nici eu nu m-am silit sa invat ceva vara asta. Eu am examen, sunt a 8a. Dar, totusi, exista o solutie. O iei usor, pana iti intri inapoi in ritm, apoi o sa te obisnuiesti si o sa inveti bine. Mult succes la bac.