| CosminComan75 a întrebat:

Este adevarat ca examenul pentru admiterea la liceu este mai usor de cat simularea?

9 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Pot fi mai grele sau mai usoare sau chiar exact la fel. Sunt la fel ca simularile doar ca sunt pe bune si e mai mare agitatie si evident subiectul poate fi mai greu si atunci evident e mai greu ca si la simulare.

| irinuk28 a răspuns:

Nu neaparat.Pot spune ca sunt chiar asemanatore.

| Alexandruuuuuuu a răspuns:

Astea sunt doar mituri imprastiate de copiii fara pic de ratiune.

| CosminComan75 explică (pentru Alexandruuuuuuu):

Si atunci care e faza e mai greu sau mai usor la ce sa ma astept?

| EvelynAlexandra98 a răspuns:

Anul trecut mi s-a parut mai usor. Adica, eu anul trecut am dat examenul. Dar sincera sa fiu, am facut 326 de variante la mate si 45 la romana, eram pregatita de orice. Asa trebuie sa fii si tu. Deci, in loc sa stai pe aici, ia cartea de variante si apuca-te de treaba.

| ionukutza1 a răspuns:

Depinde. Unele exercitii da altele nu. Dar dupa ce intri in liceu o sa-ti dai seama cat de putin conteaza nota aia. Conteaza doar cat sa intrii la liceul pe care il doresti dupa nu o sa mai auzi pe nimeni care o sa te intrebe de ea.

| dea_8289 a răspuns:

Depinde eu de exemplu in simulare am avut 2 la mate si in examen 6 doarece am avu timp sa ma pregatesc

| ArogantXYZ a răspuns:

Ha, poate ca da, poate ca nu. Fi sigur ca daca eu iti spun acum ca e mai usor si la simulare ai luat nota mare, te culci pe o ureche. Deci parerea mea este sa gandesti la rece ce vrei sa faci cu viata ta. Deviez de la subiect dar te sfatuiesc sa inveti si sa iti dai singur teste deoarece, cele de la scoala nu sunt intotdeauna cele mai bune. Iti urez succes si sa revii dupa examen cu nota 11 happy

| ArogantXYZ a răspuns:

Nu se stie concret. Am ales sa fiu la obiect pentru ca, deja presupun ca esti derutat de la simulari happy Iti urez bafta