| FanMedical a întrebat:

Este adevărat că la majoritatea profesorilor din şcoli şi licee le pasă doar să câştige bani din învățământ?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dar daca tu mergi la munca ce isi va pasa?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma indoiesc... la ce salarii de rahat au profesorii

| Seven07 a răspuns:

Este adevarat ca profesorilor nu le pasa de elevi. Sistemul de invatamant e praf, vina e impartita, politicieni, elevi, profesori. Profesorilor nu le pasa de dezvoltarea elevului, practic vor doar sa isi ia banii iar elevii intrec orice limita posibila.Si spun asta pentru ca eu am fost unul din acei elevi.Lor nu le pasa, nu vor sa educe vor sa creeze roboti :-)

| AFR81 a răspuns (pentru Seven07):

Daca, poate, ai intalnit tu unul sau mai multi profesori neinteresati, care te-au dezamagit, nu inseamna ca toti sunt asa. Cum poti sa generalizezi? Ai fost elev in toate scolile si liceele din Romania cumva? Poate asa ai fi fost in masura sa-ti dai o parere. Mentalitatea ta lasa de dorit, iar ce ne-ai scris aici e o mizerie.

| Seven07 a răspuns (pentru AFR81):

In functie de perspectiva, poti judeca. Nu nu am invatat in toate scolile, dar cum altfel rata de analfabetizare ajungea la 42%? Poate ce am scris este o mizerie dar deseori mizeriile sunt reale. Pace!

| Necunoscuta31 a răspuns:

Da,dar cei batrani sunt deja satuli de viata si de noi -_-