| Answer17 a întrebat:

Este adevarat ca sufletele animalelor mor dupa ce moare si corpul?
Cum se explica faptul ca si unele animale moarte pot sa bantui ca fantome? si nu este o chestie pe care o spun eu! s-a si demonstrat. dau

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Există multe discuţii şi păreri numeroase a numeroşi oameni doar pe termenul Suflet.
Eu ştiu,după cum am spus, că animalele nu au suflet ci doar suflare de viaţă.Dar se poate, aşa cum spui să aibă şi ele suflet...o să mă interesez şi o să citesc mai multe.
Zgomotele, umbrele, pot veni de oriunde...

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ştiu că animalul nu are suflet. Fantome care bântuie nu am văzut şi nici nu cred aşa ceva. Vreau să văd demonstraţiile.

| Answer17 explică (pentru anonim_4396):

Pai eu asa am auzit la tv pe discovery ca si animalele au suflet dar cica mor atunci cand moare si corpul. era o emisiune nu stiu cum se numea dar arata inregistrari video si audio cu fantoma unui caine care se auze latrand sau il vedeau ca pe o umbra a unui caine prin casa, sau fantoma unor maimute pe care se facusera experimente cand erau in viata si se auzeau zgomote de maimuta prin casa chiar daca nu era nimeni in casa. si erau chemati mai multi oameni medium care fara sa stie despre ce se intampla acolo au confirmat ca si ei simt, vad si aud acele animale.
cine mai stie ce sa creada...