| Angelindeed a întrebat:

Unde se duc sufletele animalelor cand mor?

Răspuns Câştigător
| VictorJulien a răspuns:

In iad pentru ca nu au cotizat pentru catedrala mantuirii neamului prost

25 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Animalele NU AU SUFLET ci ca orisice fiinta vie au SUFLARE DE VIATA (energia vietii) de la Dumnezeu iar cand acestea mor aceasta Suflare se INAPOIAZA la Dumnezeu. Doar oamenii SUNT (nu au) suflete, DOAR atata timp cat traiesc. Asa spune Biblia. Eu nu cred ce spun unii si altii (popi, guru, vrajitoare, etc.) ci DOAR ce SPUNE Dumnezeu in Cuvantul SAU.

| Octavian199 a răspuns (pentru danut):

Ce e sufletul?

| Octavian199 a răspuns (pentru danut):

Deci.Animalele nu sunt fiinte vii?

| Octavian199 a răspuns (pentru danut):

Si ce spune Dumnezeu?

| Octavian199 a răspuns (pentru danut):

Ia uite ce zice Wikipedia despre Moise, ca era preot si conducator militar .Deci.Mai ai credere in popi? rolling on the floor https://ro.wikipedia.org/wiki/Moise

| Octavian199 a răspuns (pentru danut):

Https://www.youtube.com/watch?v=pOekG5fTxd4, cred ca are dreptate.

| LupusDei1993 a răspuns (pentru danut):

"Animalele NU AU SUFLET - Animalele NU AU LOGICA"
De unde atatea aere de superioritate? Noi tot animale suntem, nu suntem cu nimic mai presus de alte vietati.

| Octavian199 a răspuns (pentru LupusDei1993):

Pocaitii se cred buricul pamantului rolling on the floor

| danut a răspuns (pentru LupusDei1993):

Eu CRED ce spune, Dumnezeu, tu poti crede ce vrei.

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Ce crezi tu este fara importanta iar ce spune acel individ este iRELEVANT atata timp cat INCEPE cu o idee gresita si NU crede in Dumnezeu, in puterea Acestuia. Un zero barat de doua ore.

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Daca vrei sa stii CITESTE BIBLIA.

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Tu nu sti nici ce mananci la prand darmite sa faci Deosebirea dintre Moise si un popa. Apropos, Moise era LIder, conducatorul poporului evreu, frateele lui Moise era PREOT.

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Sunti vi dar asta nu inseamna ca au logica.

| Octavian199 a răspuns (pentru danut):

De cine e scrisa biblia? Pe vremuri se gasea si tiparnita rolling on the floor

| Octavian199 a răspuns (pentru danut):

Si pe ala il chema Moise? rolling on the floor

| LupusDei1993 a răspuns (pentru danut):

Si de unde stii ce spune Dumnezeu? L-ai vazut/auzit/simtit vreodata? Eu si cu majoritatea oamenilor rationali nu. Pentru ca:
1. Dumnezeul biblic nu exista
2. Dumnezeul adevarat e neutru fata de creatie si nu se implica deloc.
3. Zeul oricarei religii poate fi adevarat, pentru ca izvorasc toate din aceleasi entitati sumeriene.

| danut a răspuns:

Despre CE?

| danut a răspuns:

De oamneni. Tiparnita apare la mijlocul sec 20.

| Octavian199 a răspuns (pentru danut):

Si cum s-au facut copi de pe evangelii?

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Uita-te si tu la un film clasic "in numelee trandafirului" si ai raspunsul dorit. Sunte-ti atat de violenti si "hotarati" dar cultura voastra este zero. Inainte sa devin crdincios am batut cotloanele omeniri prin toate "zonele", bune sau rele, cultura nu este echivalenta cu multa scoala (uni spuneau chiar ca asta tampeste uneori). Aveam in copilarie un profesor care spunea (era aproape de pensie) ca un om care citeste zilnic un cotidian (nu era net pe vremea aia) i se poate echivala cu o facultate, asta este un motiv pentru care romani erau "compatibili" in mai toata lumea ca meseriasi si erau cautati peste tot.
Da s-au facut copii scrise de mana caci altfel nu stiai nici de Platon dar nici de Arhimede, etc.

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Cu multa grije.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se duc direct în rai pentru că,
Numai oamenii înjură
Și ucid pentru friptură.
(T. Arghezi).

| mentholinks a răspuns:

La mine intr-un borcan.

| Mircea08 a răspuns:

Cred ca ai gresit categoria - vezi poate o gasesti pe aia "copiii spun lucruri traznite"