| Blueblueblueeah67 a întrebat:

Ce se intampla cu sufletele animalelor dupa ce mor?

10 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Bună! happy
Se duc în Rai. Cum crezi că ar putea fi Raiul frumos fără animăluţe? puppy dog eyes
O seară frumoasă!

| Axys a răspuns (pentru Alyra):

Eu sincer nu stiu cum e acolo voi afla dupa moarte cum e happy si depinde si de suflet happy...aicihappy De la Dumnezeu sunt toate vetuitoarele pe de pe pamanthappy ele sun ale domnului happy...sa sti asta

| Alyra a răspuns (pentru Axys):

Da, nici eu, dar dacă există trebuie să fie frumos, iar ca să fie frumos trebuie să aibă animale, dee! big grin

| Fulbaster a răspuns:

Din ce am invatat la religie stiu ca animalele nu au suflet.(cel putin asa ne-a zis profa)

| Axys a răspuns (pentru Fulbaster):

Nu-i adevarat animalele au si ele suflet degeaba e batrana profa aia ca nu stiewinking... hmm stie ea ca n-are suflet un animal ciudat pai altfel cum ar trai fara suflet :happy

| Fulbaster a răspuns (pentru Axys):

Pai asta ma intrebam si eu.{apropo, profa nu e batrana, din contra chiar laughing}

| Axys a răspuns (pentru Fulbaster):

Hmmm big grin clar big grininseamna ca nu are un animald e companie de aia nu stie sau poate are dar nu vede asta ciudat laughingeu am si papagali laughing si hamster si pesti big grin... pisica mai lipsea.

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
La fel ca ce se întâmplă cu sufletele oameniilor.
Nimeni nu ştie ce e după moarte.
Pe curând!

| Axys a răspuns:

Buna pai cum e sufletul omului asa e si al unui animal happy tot la Dumnezeu se duc happysi sti prea bine ca Dumnezeu ne-a dat pe pamant animale happy si tot la el se duc ele happy

| Roberta_Ana_1975 a răspuns:

Animalutele dupa ce mor dispar definitiv! Nu au viata dupa moarte ca noi! Eu am suferit cand am aflat acest lucru pentru ca am avut un pisoi pe care l-am iubit mult de tot!