| XxAndreiMasterxX a întrebat:

Este adevarat ca va veni sfarsitul lumi pe 21 mai 2011 ca asa am citi p net.

12 răspunsuri:
| Rustin a răspuns:

Du-te ba deaici cu porcariile astea
asteas superstitii
in Biblie scriew ca nu stie cand o sa vina si trebuie sa se intample o gramada de chestii inainte de sfarsitu lumii
gandeste logic si nu-i asculta pe cersetorii aia

| Tops a răspuns:

Offf... calendare si predictii... pai maiasi au calendar pana in 2012 iar egiptemi 2300? si predictii ai uitat de al 3 lea razboi mondial care trebuia sa fi inceput din 2010? deci nu mai crede tot ce vezi pe net ENJOY YOUR LIFE(cred ca am scr benelaughing))) )

| Skittles19 a răspuns:

Buna!
In primul rand eu stiam ca "va veni" pe 21.12. 2012. Este voarba despre cercetatorii care au gasit un calendar aztec care se termina pe acesta data si asa s-a presupus ca acesta va fi data sfarsitului lumii. Acum sa te lamuresc in legatura cu intrebarea. Nimeni nu stie cand va veni sfarsitul lumii in afara de Dumnezeu. Nici Fiul Lui nu stie, dar se spune ca atunci cand acesta va fi trimis pe Pamant va veni sfarsitul. In concluzie, tot ce scrie pe Internet sunt doar niste mituri, nu trebuie sa le crezi pentru ca sunt doar subiecte pentru a ne "speria' si a ne face curiosi.
Sper ca te-am ajutat.
Pa, pa!

| aLixx a răspuns:

Normal ca nu e adevarat.raised eyebrows
doar prostii.oh go on
nimeni nu stie cand va fi sfarsitul lumii, doar Dumnezeu.winking

| Ferenin a răspuns:

Da, si eu am citit acelasi lucru! Oare ce o sa se intample? Am auzit ca s-ar putea sa se abata asupra noastra doua explozii solare consecutive! (text sarcastic)

| Traian a răspuns:

Te uiti numai la prosti pe net. stai linistit ca nu vine sfarsitul lumi pe 21 mai 2011. in crez spune asa: Si va veni cu slava sa judece vii si morti a carui imparatie nu va avea sfarsit. deci ce intelegi prin asta? sfarsitul lumi nu vine niciodata.

| butterflyeffect0000 a răspuns:

Nu,nu este adevarat. Zvonurile sunt gresite. Desi trebuia sa fie in 2008 nu s-a intamplat nimic. Asa si in 2012 nu va fi nimic.
S-a facut un film cu asta. Eu cred ca Dumnezeu stie cand va fi sfarsitul lumii. Noi nu putem stii asta!

| adrianaloveyouf a răspuns:

Eu nu cred... eu zic ca sfarsitul lumi va veni cand va veni...nu cand zice altul
acum tu crezi ce vrei

| Andreea_5139 a răspuns:

BUna! pai eu st de acord cu Flaviii...pentru ca va veni pe 21.12. 2012. eu am auzit multe de ex ca atunci mayasi au prezis ca se va termina calendarul pe o data si acea data corepunde datei de 21.12. 2012. si am mai auzit ca va fi o apocalipsa asa cred si cica se va naste cel de al 6 soare.si de accea se va naste o apocapilpsa ...pa pa

| moonstalker a răspuns:

Pe net se scriu multe... si scriu la fel de multi. nimeni nu stie cand o sa fie sfarsitul lumii, poate sa fie inainte poate sa ife dupa. parerea mea e sa nu te mai iei dupa toate "previziunile" pe care le gasesti.
amuzant, totusi happy

| manda a răspuns:

Defap se zisase pe 21 decembrie 2012 ca asa au prezis maiasi dar nu este adevarat, maiasilor li se termina calendaru in 21 decembrie 2012 asa au descoperit savanti si pe 21 mai va fi un cutremur devastator dar nu mai stiu unde dar in Romania nu se va intampla nici un cutremur cam prin 2023-2025

| doru_9579 a răspuns:

Pooi treaba ii asa nimeni nu stie cand va veni si chiar daca va veni atunci asta-i viata gandeste logic vine atunci:Si? altii care sunt de varsta ta si mor ce mai conteaza si in plus sa nu iti fie frica ca is niste rahaturi si nu mori doar tu mor totibig grin