| ADRYAN12 a întrebat:

Este bine sa mergi la sala de forta si sa iei proteine?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este sănătos să mergi la sală cu acordul medicului de familie și o alimentație echilibrată, fără proteine.
Pa, pa.

| AdiBSN a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Cum ai ajuns sa fi expert TPU?
Fara proteine? Fratele/Sora mea proteinele sunt esentiale in viata noastra de zi cu zi. Sa nu mai vorbim daca faci si sala. Daca faci sala, trebuie sa consumi minim 50g de proteine/zi(Asta daca vrei sa nu pierzi timpul degeaba in sala si sa rada toti de tine.) Sterge aia cu Expert TPU ca am luat azi niste aminoacizi si nu vreau sa-i pierd prin defecatie.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru AdiBSN):

Bună.
Tu ești greu de cap.
Se referă la acele prafuri de proteine care se găsesc din belșug la sala de forță, dar ce să faci și tu, te bagi în seamă cu japca.
Statutul îl am din partea adminilor, nu din a ta.
Și revenind la oile noastre, întreabă frate medicul nutriționist/de familie/etc. cât de sănătoase sunt pentru organism "chimicalele astea".
Nu se merge pe volumul mușchilor, ci pe forța din ei, minte luminată.
Pa, pa.

| AdiBSN a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Am medic nutritionist si el imi recomanda ce tipuri de suplimente sa iau. Asta cu "prafurile" devine deja un stereotip ca si "Daca faci sala nu mai cresti." Prafurile sunt bune, mult mai bune decat Coca-Cola sau o punga de snacksuri. Acum, tu fiind expert, trebuie sa stii mai bine ca mine.

| Owakey a răspuns:

Bună!

Păi da, este bine să mergi la sala de forţă. De ce?

1. Ai o activitate în plus (nu mai stai atâta în casă sau la calculator)
2. Faci sport, unul bun cu ajutorul căruia îţi lucrezi bine corpul
3. Am făcut şi eu şi, dupa înot (după părerea mea) este cel mai frumos sport

Sunt PRO şi pentru proteine, dar cele naturale nu chimice sau steroizi sau prostii, sala este un sport bun atâta timp cât nu devii dependent de a-ţi face cât mai mulţi muşchi ajungând într-un final să îţi pierzi bărbăţia, LA PRORIU (rămâi impotent de la prea mulţi steroizi, caută pe YouTube).

Baftă!

| stefanradu a răspuns:

Salut Adryan12,
Am scris un articol interesant, cu tot ce trebuie sa stii despre proteine. Il gasesti aici:
http://hunkbody.ro/tot-ce-trebuie-sa-stii-despre-proteine/
Spor!