| anonim_4396 a întrebat:

Este ceva rau in a purta un medalion cu pentagrama la baieti?

7 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Te va cataloga lumea drept evadat de la nebuni.

| PersonajFictiv a răspuns:

E ceva ciudat.
Daca vrei sa ai parte de mai multe priviri si vorbe de genul " satanist ", poarta-l.
Nu ca judec omul dupa cum se imbraca si ce accesorii poarta dar, stim ca majoritatea nu fac asta, deci, o sa te complici pentru un ***, pe care poti sa nu il porti.

| anonim_4396 explică (pentru PersonajFictiv):

Pentagrama e un "***"?

| Deaad a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Asa e.
Crucea e mult mai buna, nu?
Ca asa vei fi in rand cu lumea si vei fi considerat normal.

| Deaad a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Nu-l asculta pe fanaticul de OtusPhilosophus.
Poarta orice pentagrama.

| anonim_4396 explică (pentru Deaad):

Nu sunt fanatic nicidecum, nu vreau ca sa faca blasfemie fara sa stie, chiar de Satan nu o considera blasfemie pentru ca ne este superior si ne cunoaste mai bine decat ne cunoastem noi, totusi sa pui pentagrama intr-un cerc inseamna sa trasezi asa-numitul "cerc de protectie" ceea ce inseamna sa-ti fie frica de Satan si de Demonii Sai, si sa n-ai incredere in Ei. Pana si falsul satanist Crowley a avut ceva impotriva cercului, am auzit de un caz in care el si un adept de-al lui au evocat un Demon, adeptul lui stand intr-un cerc si Crowley in afara cercului, si adeptul lui a fost atacat pentru ca a facut blasfemie fiindu-i frica si neavand incredere in Demon.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentagrama sa nu fie intr-un cerc ( e blasfemie la adresa lui Satan) si sa nu fie cu varful in sus, sa fie cu varful in jos ( pentru ca pentagrama cu varful in sus reprezinta energie risipita in cer, iar cea cu varful in jos energie intrata in pamant, care mai apoi ajunge la noi).