| Alina_Alii_1999 a întrebat:

Este cineva de la Drept? Sa imi spuna in mare cam cand trebuie sa vin la facultate ca sa nu am nr maxim de absente.Cat se poate absenta? Trebuie sa vin doar la seminarii si examene? Pot sa lipsesc de la cursuri? Sa invat acasa si sa iau de la colegi cursurile? Sunt la 2 facultati.Prima ma intereseaza mai mult.Nu ma judecati.Astept raspuns.

Răspuns Câştigător
| MirelaC a răspuns:

Salut
La facultate nu ai un numar maxim de absente. Sunt profesori care nu fac prezenta, dar si profesori pentru care participarea la cursuri sau seminarii este importanta.
In mod normal, daca vrei sa faci o facultate, iti dai toata silinta pentru a ajunge la toate cursurile si seminariile sau la cat mai multe. Daca ai noroc de colegi faini si care sa iti ofere cursurile si informatii despre profesori si despre asteptarile lor, atunci ai noroc si poti "manevra" situatia astfel incat sa iti fie favorabila.

Iti recomand un video de pe Youtube pe aceasta tema.
https://www.youtube.com/watch?v=vgem_HT53Wg

Mai poti cauta si alte vido-uri de la alte persoane ca sa iti faci o idee.

Paa

| Alina_Alii_1999 explică (pentru MirelaC):

Multumesc mult! Sper sa mi iasa.

| MirelaC a răspuns (pentru Alina_Alii_1999):

Cu placeree =^.^=