| anonim_4396 a întrebat:

Este normal ca la 11 ani sa ai 39 de kilograme si 1.59? Intreb pentru o prietena

Răspuns Câştigător
| P4rAd0x a răspuns:

Normal nu, dar nici rau. Cat timp nu are vreo boala sau ceva, nu vad de ce ar fi o problema. Legat de inaltime pare destul de scunda, dar faza e ca 39 de kilograme sunt pe langa media normala, deci nu e o problema la capitolul asta. La inaltime e cumva random si in functie de parinti sau ceva, aici nu sunt neaparat limite.

| aXy99 a răspuns (pentru P4rAd0x):

Cum naiba sa fie scunda o fata de 11 ani la 1, 59? Mi se pare foarte inalta!

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

O "statistica medie" ar fi intre 37-50 kg ca greutate "normala" la caracteristicile respective.
http://www.calculator.net/......lator.html Asta, conform indicelui de masa corporala.

| PIPER23 a răspuns:

E destul de ok. Pare inăltuţă si slăbuţă

| Te0CeP a răspuns:

In functie de fiecare persoana greutatea si inaltimea difera de exemplu un prieten de al meu la 10 ani avea 29, 5 kg deci este destul de bine