| alexalx1234 a întrebat:

Este normal ca la varsta de 17 ani parintii sa nu te lase sa vorbesti sau sa te vezi cu o fata spunand ca fetele te strica?

Răspuns Apreciat de Editori
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

E o dorință firească! happy Poate că ai niște părinți prea protectori, prea exigenți, care se tem să nu faci alegeri greșite.
Nu-i exclus să se îndoiească și de oamenii care te înconjoară. Dar nu toți au un caracter nedemn. Poți alege să ai în jur și oameni care te ambiționează, care vin cu idei constructive, frumoase. Anturajul nu întotdeauna te poate influența negativ, dacă ești cu picioarele pe pământ.Trebuie să știi să alegi.

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu

| darrio2007 a răspuns:

Stiu ei ceva adevarat.

| emy a răspuns:

Buna dimineata, draga! happy Nu, nu e normal, pentru ca nu toate fetele sunt usuratice sau mai stiu eu cum, Treuie sa incerci sa le explici si lor ca nu toti oamenii sunt la fel, ca suntem diferiti. Roaga-te si lui Dumnezeu sa te ajute sa-i convingi; crede-ma ca ajuta. Sper ca ti-am fost de folos! Te pup si te imbratisez cu drag si iti doresc o zi frumoasa si un weekend minunat!kiss big hug Pa, pa!

| RAY a răspuns:

Te violeaza fetele man, mai te lasa una gravid si e naspa, au dreptate parinti tai daca nu au fata macar se comporta cu tine ca si cum ai fi fata

| Freya1 a răspuns:

Nu este normal să îţi interzică cu vehemenţă orice.
Cred că u părinte trebuie să ştie cum să vorbească cu un copil şi să îl şi asculte. Nu să spună doar NU şi punt, pentru că atunci copilul va începe să mintă, să ascundă sau să facă exact pe dosul la cum spun ei.
La 17 ani poţi să ai o relaţie adolescentină cu o fată şi să ieşiţi la un suc, în oraş etc şi poţi să le explici şi lor asta.

| RainmakerX a răspuns:

Pai si mama ta este barbat sau ce? Scuze ca iti spun asta dar parintii tai sunt destul de ciudati.

In alta ordine de idei, de unde stiu ei ce faci tu la scoala?
O mica minciuna nu a omorat pe nimeni. Pune o parola pe telefon caci esti destul de mare si vorbeste la scoala cat vrei, cu cine vrei.
Partea proasta e ca nu o sa te ajute cu intalnirile dar vezi si tu ce spui > "merg cu un coleg" sau chestii de genul.

| alexalx1234 explică (pentru RainmakerX):

Am si parola si amprenta la telefon.

| Donsavas a răspuns:

Da. Esti inca minor si ai de invatat multe la scoala, fie ea instituțională sau scoala vieții. Ai răbdare ca nu pierzi mare lucru. Viata in sine e mișto.

| gabriielaaa a răspuns:

Întreabă pe mama ta sau tatăl tau daca mama ta la stricat pe tatăl tau si estii băiat nu ai cum sa vii gravid acasa plus ca trebuie sa le arăți ca poți lua decizii corecte si tu. Si o fată nu te schimba pe tine ci tu decizii ce vrei.

| asdf2kpower a răspuns:

La mine e pe invers. ma fwt ai mei la cap sa ies din casa cu una (si am 16). eu tot pe fortnite si fifa stau. aia viata, da-le in *** de pi2de, ai o viata sa le fwti pe toate.

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Nu este normal. Ești destul de mare, trebuie sa îți iei viața in piept. Spune-le părinților tai ca tu ești destul de capabil sa alegi cu cine sa vorbești, adică cu fete care in niciun caz nu te-ar putea strica. Bafta!

| alexalx1234 explică (pentru Mihhhhhhhh):

Degeaba. Nu ma asculta. Am incercat sa vorbesc cu ei si nu am rezolvat nimic

| Diavolo18 a răspuns:

Nu este normal. Trebuie sa discuti cu ei ca nu trebuie sa-ti interzica sa te vezi cu o fata sau sa vorbesti. Nu este normal lucrul asta pentru varsta ta.