| anonim_4396 a întrebat:

Este normal ca o fata de 12 ani sasi vopseasca parul?

Răspuns Câştigător
| MasterOfDisaster a răspuns:

Nu, nu cred ca e normal.
A, si pentru cei cu " nu e o crima sa.": da, de acord, nu e o crima. Dar nu e normal. Tot pe ideea asta acceptam ca copii de treispe ani dac sex pe banci in parcuri, da nu'i bai, ca nu e o crima! Acus o sa fie normal ca toata lumea sa se drogheze, sa faca sex, sa consume alcool de la 10 ani, ca nu'i crima. Poate parea exagerat ce zic eu, dar daca te uiti in urma, acu 150 de ani oamenii pe strazi mergeau IMBRACATI, acum fete de paispe ani merg pe strazi fumand si cu jumate de fund pe afara, da e normal, ca nu-i crima.
Da cine sa se gandeasca la astea?

13 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Este,de ce nu ar fi? Nu mai suntem in vremurile e o crima daca te vopsesti sau te machiezi la varsta mica

| thegatekeeper a răspuns:

Nu mi se pare deloc o varsta potrivita pentru asta. Dupa 16-17 ani e in regula, din punctul meu de vedere.

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Nu.O sa aiba intreaga viata la dispozitie pentru asta.

| Konata a răspuns:

Nu e prea sanatos pentru par, insa e corpul tau si faci ce doresti. Insa ar trebui sa vorbesti cu mama ta happy.

| Antoniacopiluța a răspuns:

Nu prea cred că este bine, fiindcă o să'ti cadă, poate de pe la 18-19 ani.Dar e corpul tău, nu?

| FuckSchool a răspuns:

Mie mi se pare ok. Daca vrei sa iti vopsesti parul, poti sa o faci. Acuma asta e parerea ta. Mai bine ai vorbi cu un adult, el e in masura sa iti zica.

| AcHollism a răspuns:

Nu.Adica iti dauneaza mult parului, mai ales la o varsta ''frageda'' pentru a te vopsi.
Bafta!

| xey a răspuns:

Nu e prea normal, parul tau o sa sufere in viitor daca te vopsesti de mica, macar de la 18 ani ai voie sa te vopsesti

| BeInnocent a răspuns:

Imi aduc aminte ca la varsta ta mi-am facut suvite mov. Nu trebuie sa iti strici parul asa repede. oricum, incerca suvitele >big grin

| DennySa660 a răspuns:

Nu cred ca este foarte bine pentru. ca iti distrugi parul....si este pacat pentru. ca o sa iti cada si se toceste.

| ReSp3c7 a răspuns:

N-are nimic big grin vopseste-te. PS: ( la 30-35 de ani Ramai Cheala ) laughing

| LUXOR1 a răspuns:

Produsele de astazi, atat acasa cat si la salon, sunt indeajuns de gentile incat sa nu dauneze parului. Unele contin si balsam care pot oferi parului mai multa suplete! Este bine sa perii parul de 100 ori pe zi! La varsta ta nu este chiar normal dar nici o crima!