| nyoentox2002 a întrebat:

Este o diferenta dintre a te comporta matur si a gandi matur?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, te poți comporta matur și să gândești cum îți vine. Gândurile nu sunt observabile, comportamantele, da.

| Apokales a răspuns:

Da. Comportamentul il controlezi, insa gandurile nu. Nu ai cum sa controlezi fluxul. Daca ar fi altfel, atunci am fi rezolvat o gramada de probleme cu care umanitatea se confrunta in zilele noastre. Este adevarat si faptul ca de la a gandi pana la a face nu este decat un singur pas.

| UnDiavol a răspuns:

Nu eşti niciodată suficient de matur pentru a spune cât de mult îţi este cu adevărată de suflet inima memorie

| Maliwiskey a răspuns:

In principiu daca gandesti matur te si comporti ca atare.