| victor333 a întrebat:

Ce credeti ca inseamna maturizarea, care este diferenta intre un om matur si unul imatur?

Răspuns Câştigător
| dorotich a răspuns:

Un om matur gandeste mai mult si mai limpede problmele si este mai cu picioarele pe pamant. nu se poarta copilareste si se poate vorbi cu el despre orice, pentru ca este serios. omul imatur nu se gandeste prea mult la ce face, ci traieste sub impulsul momentului. ia lucrurile mai mult in gluma, face chestii pe care le fac mai mult copii/adolescentii. este uneori sarcastic, ironic si aerian. de asta se si spune "you can't stay young forever, but you can be immature for the rest of your life". big grin

3 răspunsuri:
| AG a răspuns:

Eu sunt de parere ca un om matur nu se teme sa arate cine este cu adevarat, si este genul de persoana care se poate analiza la sange, isi poate spune atat calitatile cat si defectele.

| IoanaTempah a răspuns:

Omul matur poate lua decizii pe cont propriu, nu trebuie sa se consulte, vede viata exact asa cum este ea rea sau buna pe cand un om imatur nu ia decizii la fel de bune ca omul matur si in acelasi timp vede viata prin ochii unui copil.

| MissLaura a răspuns:

Un fel de 2 feluri laughing