| babachis a întrebat:

Este o fata la mine in clasa de care imi place... mult.
si din cate stiu de la ceilalti si ei ii place de mine si am incercat intr-o zi sa vorbesc cu ea cu ajutorul unei prietene dar nu a mers asa cum trebuia si cand a plecat prietena ei si ne-a lasat singuri ea nu a stat sa ii spun nimic si apoi s-a dus la prietena ei si a inceput sa planga...
ce as putea sa fac?
eu vorbesc cu ea dar ea nu vrea sa auda nimic din ce spun decat in unele cazuri si e foarte rautacioasa cu mine azi un coleg de al meu a aruncat cu o bucata de creta in ea si a dat vina pe mine si a venit si mi-a dat 2 palme si 1 pumn in spate laughing
oricum ideea e ca daca incerc sa vorbesc cu ea dar undeva in particular unde suntem decat noi doi nu vrea...
am scris si o poezie de dragoste dar nu sunt sigur ca va merge
ce as putea sa fac?
ajutati-ma va rog...

4 răspunsuri:
| LucianP a răspuns:

Spune i ce simti.scoate o la un suc, spune i ca o placi si ca vrei sa fiti impreuna. ar trebui sa mearga. bafta

| babachis explică:

Maine e o noua zi si s-ar putea sa pot sa raman singur cu ea vreo 5 minute o sa incerc sa vorbesc cu ea...

| davidut11 a răspuns:

Eu spun ideea cu poezia sa nu o aplici pentru ca fetele nu-s interesate de poezii mai bine cand sunte ti iar singuri ii spui ce simti pentru ea si o intrebi dc e asa rautaceaoasa cu tine si o mai intrebi dupa aceea daca si ea smte ceva pentru tinehappy

| MihaelaCarmen123 a răspuns:

Eu sunt fata si sincer ideea cu poezia imi place, eu sincer as fi foarte incantata daca as primi o poezie. Poate ca te place, dar daca esti barbat, de ce nu faci tu primul pas? Du-te la ea, prinde-o de mana si trage-o dupa tine intr-un loc retras si vorbestei, fa-o fice ca vrea fie ca nu! Si explica-i si intreaba-o ce simte! Asta daca vrei in modul dur! Daca nu comportate normal si nu o vei avea. Daca nu iti place modul dur sau nu esti in stare, scrie-i o scrisoare de dragoste si dai si poezia in plic. Spunuei sa va intalniti undeva sa lamuriti lucrurile! Asa te sfatuierc, daca merge anunta-ma si daca nu anunta-ma si daca deja sunteti impreuna, anunta-ma! Bay!