| ღ♥√εđεŧtą ♥ღ a întrebat:

De ce nu-l pot uita? as vrea sa-l vad zi de zi...sa vorbesc cu el la telefon...sa-i spun cat d mult il iubesc... dar el nu mai vrea sa auda de mine...crying.ca am facut o prostie...ma sarutam cu altu sh el ne-a vazut... dar vreau sa ma ierte... i-am zis ca imi pare rau... dar el a zis ca nu mai vrea sa auda de mine in viata lui...sh a inceput sa planga... dar a plecat... d atunci nu mai stiu nimic de el... c sa fac sa ma ierte?sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai gresit si orice greseala se plateste. Din pacate adevarata valoare a unui om o vezi doar atunci cand e prea tarziu, cand l-ai pierdut.Ai rabdare, lasa-i timp sa-si vindece rana apoi vei vedea ce va fi. Oricum cred ca intr-o zi daca va veti impaca o sa-ti platesca cu aceeasi moneda sa vezi si tu cum e.

25 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca asa ceva se poate ierta. Fiindca tu l-ai inselat si viata a demonstrat ca cine a inselat o data inseala de o mie de ori. Maine ai sa te pipai cu altul peste o saptamana ai sa ai relatii sexuale cu un al treilea si tot asa. E foarte greu sa ai un partener/partenera infidela, iti distruge viata si chiar nu merita.

| CevaNormal a răspuns:

Cred ca ai realizat ca-l iubesti dupa cazul asta, pina atunci credeai ca totul e in mainile tale, dar baiatul s-a dovedit a fi mai puternic decat credea tu. Mai exista sanse sa te ierte ca sarutul nu e omorator, sa stii ca o sa te chinui mult timp pina ce o sa te accepte... oricum bafta si nu uita daca il vreai atunci lupta pentru el cu orice pret.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nu cred ca mai ai ce sa faci...trebuia sa te gandesti ca il iubesti inainte sa te saruti cu celalaltwinking acum nu iti ramane decat sa astepti si sa lasi timpul sa treaca... cu timpul poate va uita si te va ierta...

| liz23 a răspuns:

Buna,
Pune-te in locul lui si o sa-i dai dreptate.cum te-ai fi simtit? Ce poti dace acum este sa-l lasi un pic, sa se linisteasca.si apoi sa te duci la el, sa-i ceri iertare si astepti raspunsul lui.Altceva nu e de facut.invata din greseli si data viitoare cand sustii ca iubesti nu sari in bratele altuia...

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Kum vrei sa te mai ierte daca tu te sarutai cu altul

| marsy a răspuns:

Mda. e cm greu pn el... si eu am fost inselata. sh am inselat. sh inteleg perfect situatia. Ok. lasa-i ceva timp. are nevoie de asta. apoi inceraca sa te apropii de el. sa vb. sh atunci o sa vezi. daca te iarta sau nu. daca nu. pai. ce ai de facut? Renunti...

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Sincer nu inteleg cum o peroana care iubeste poate sa si insele...

| yuli10 a răspuns:

Cand te sarutai cu altu nu stiai ca il iubesti atat de pasional pe celalalt? de ce ai facut asta? si atat de putin discret? nu cumva ai facut asta intentionat si ai realizat ulterior ca nu a fost o idee buna?
lasa-i putin timp si nu mai face gafe de genul asta cat astepti sa isi revina dupa soc. apoi cauta-l si spune-i sincer ca a fost o greseala si regreti. daca si el tine la tine iti va acorda o a doua sansa, dar ai grija sa nu o dai iar in bara. chiar daca te iarta crede-ma ca increderea lui va fi greu de redobandit si tot timpul o sa fie suspicios. daca nu o sa vrea sa mai vb cu tine, asta e! asuma-ti greseala si mergi mai departe si sper ca ai invatat ceva.

| yuli10 a răspuns:

Raspunsul meu a fost nefolositor? de ce oare? doare adevarul este? e naspa sa nu auzi un raspuns lingusitor sau ce?

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Scumpa mea, nu te va ierta pentru ca tu cred ca ai facut asta constienta, s-a simtit tradat fiind foarte afectat.Incearca totul de la zero demonstreazai ca tii la el si macar impacati-va si fiti numai buni prieteni.Mai mult de atat nu poti sa faci.Este vina ta si va trebui sa rezolvi

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Noo... a facut bine ca nu te-a iertat pentru ca era posibil sa recidivezi...Asa ca...de acum invata sa respecti o persoana care tine la tine si care, poate, nu ti-a gresit cu nimic, niciodata!

| Casiana a răspuns:

Deci, nu pot sa cred ca daca il iubesti, l-ai inselat, inseamna ca nu a fost iubire adevarata, mai gandeste-te de doua ori, ceea ce simti chiar este iubire, sau decat un senitment ce te face sa tanjesti dupa trecut?

| zanabuna a răspuns:

Cred ca daca il iubeai nu ii faceai asta. el s-a simtit ranit, tradat...si eu as fii facut la fel in locul lui.
nu stiu ce sa-ti spun...trimite-i un sms in care sa ii spui k iti pare rau si k il iubesti. daca nu-ti rasp la mesaj inseamna k trebuie sa te resemnezi.multa bafta

| zanabuna a răspuns:

Cred k daca il iubeai nu ii faceai asta.el s-a simtit ranit,tradat...si eu as fii facut la fel in locul lui.
nu stiu ce sa-ti spun...trimite-i un sms in care sa ii spui k iti pare rau si k il iubesti.daca nu-ti rasp la mesaj inseamna k tre sa te resemnezi..multa bafta

| faranume a răspuns:

WOOOW ...nu se poate parca ar fi povestea mea:o
sunt in aceeasi situatie...
Imi pare atat de raw pentru ce am facut ...as vrea sa dau timpul inapoi dar nu mai pot...
Cred ca timpul va trece si ...poate...cine stie intr-o buna zi va vrea sa auda de tinehappy
Ma simt ata de vinovata si cred ca si tu la fel... dar acum nu mai pot face nimic...sunt siigura ca nu ma va ierta... dar as vrea sa ma apropii de el...sa fim macar prieteni...pentru ca imi lipsestecrying
Dar asta e...nu aveam minte...nu stiu unde imi era capul.
Eu zic ca timpul rezolva multewinking

| ღ♥√εđεŧtą ♥ღ explică:

@yuli10 nu ti am dat nefolositor... p bune

| mugurel021978 a răspuns:

Parerea mea ca nu o sa te ierte. asa ca incearca sa te resemnezi si alta data sa nu mai faci asa ceva. bafta!

| adika a răspuns:

Haide tu! Cum sa te ierte?
Dar si tu nu stiai ca il iubesti? Cu msa il iubesti si sa te saruti cu altul? Sigur nu il iubeai... poate iti placea din alt punct de vedere, dar nu ii acceptai chiar totul de asta ti-a fost usor sa te saruti cu altul...anyway, ai grija de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci frumos la puslamaua aia si-i zici "Ba! Din cauza ta m-a lasat gagicu, acum vrei nu vrei, te-ai procopsit cu mine pe cap, ca eu nu stau dreak singura ca m-ai aburit tu!". Ia gindeste-te, cum iti pica tie morcovu, daca il vedeai pe FOSTU ca se giugiuleste cu alta? Eh? Te-ai prins? Asa s-a simtit el tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Luxul și prostia se plătesc în viață.
Dacă ai prieten, oare nu merită să-l respecți?
Acum trebuie să suporți consecințele, nu mai prezinți încredere pentru el!
Timpul le rezolvă pe toate.
Numai bine.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am facut o greseala asemanatoare cu a ta.adica pe mine nu m-a vazut dar a aflat de la cea mai buna prietena a meachatterbox... whatever... l am cautat vreo 3-4 zile... a vorbit cu mine si pana la urma ne am impacat si suntem si in acest moment impreuna...bine ca nu mai e ca inainte, va trebui sa-si recapete increderea in mine...Parerea mea e ca daca te iubeste te va iertahappy fii o stresantabig grin!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te omori...ca asa sunteti toate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer eu am fost in locul prietenului tau, si l-am iertat pentru chiar ii parea rau si eu il iubesccccccccccc...insa nu pot uita ce a facut niciodata.Eu zic ca ar trebui sa discutati si fal sa inteleaga ca tu chiar regreti.nu-ti face griji ca daca te iubeste sigur te iarta."IUBIREA IARTA TOTUL"atat timp cat nu se mai repeta.succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il iubesti chiar daca te sarutai cu altcineva.si eu am patit la fel dar spre norocul meu nu m'a vazut ca eram cu alcnva dar nu am putut suporta asta si i'am sp ca nu my vreau sa stau cu el.eu cred ca ar trebui sa vb cu el sa vezi daca te my poate ierta nu e crima ca te sarutai cu candva dar nici frumos nu este. sfatul meu este sa vorbiti sa il faci sa inteleaga ca il iubesti, ca ai facut o greseala si ca nu se va mai repeta dar asta tine de tine. succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai gresit si trebuia sa stii ca pentru greseala facut o sa ai probleme si o sa platesti. daca ai sarutat alt baiat inseamna ca si pentru acel baiat ai sentimente.ca s ate ierte tra sa ii demonstrezi ca ce ai facut a fost o mare prostie si ca numa pe el il iubestilove struck crezi ca el nu a gresit? e naspa ca te -a prins scuze daca sunt mai directa. ANDREA M