| LorreLorrenna a întrebat:

Ok. Stiu ca am de scris destul, dar chiar am nevoie de ajutorul vostru! Va multumesc!
Sunt cu un tip mai mare decat mine. Si am auzit ca fosta lui prietena inca il place, pentru ca de cand s-au despartit nu a mai fost cu nimeni.
Problema e ca fata aia e la mine in scoala. Si de cate ori trec pe langa ea, se uita foarte urat la mine, de parca ar vrea sa mor.
Adica ultima oara cand ne-am vazut a fost ieri, la toaleta fetelor. Si mi-a aruncat o privire ATAT de rea, incat mi-a dat fiori. Si jur ca am intrat intr-una din cabinele alea handicapate de toaleta si MI-AM FACUT CRUCE!
Mi-e frica de ea pentru ca este cu 3 ani mai mare decat mine si e mult mai puternica, si ar putea sa imi faca rau. Dar ce ma sperie cel mai mult e ca multe colege de-ale mele spun ca ea ar fi satanista. Dar nu asta e ideea. Mi-e teama sa nu imi faca nu stiu ce ritualuri de-ale ei...
Ce e de facut? Tin sa mentionez ca nu ne cunoastem.
Multumesc frumos! :*

Răspuns Câştigător
| EvelynAlexandra98 a răspuns:

Nu trebuie sa iti faci griji, cu timpul o sa ii treaca rautatea asta fata de tine. Nu are ce ritualuri sa-ti faca. Iti zic sigur, daca chiar ar fi satanista, desi ma indoiesc, nu s-ar apropia de tine, au alte metode. Te invidiaza un pic. E normal sa se uite urat la tine. N-o sa-ti faca nimic, crede-ma. So, stai linistita. PS: Nu mai asculta de prietenele tale care o judeca gresit, daca se imbraca mai ciudat, nu e neaparat satanista. Poate e chiar de treaba, tu ai zis, nu o cunosti. Fetelor nu le place niciodata noua prietena a fostului. Fii sigura de asta. Dar sa nu crezi ca o sa-ti faca ceva rau. Doar povesti create de frica ta.

| sofisis a răspuns (pentru EvelynAlexandra98):

Si eu cred la fel. Nu are ce sa iti faca.
Dar te sfatuiesc sa vorbesti depre asta cu prietenul tau. El trebuie sa stie si in caz de ceva sa intervina.

3 răspunsuri:
| MyraM a răspuns:

Pai daca nu va cunoasteti de unde sa stie ea ca esti cu fostul ei iubit? nu iti fa griji

| LorreLorrenna explică:

Multumesc foarte mult! Am vorbit cu prietenul meu si mi-a zis ca ei s-au despartit pentru ca ea l-a inselat, si chiar daca l-ar place din nou, lui nu i-ar pasa. Nu vrea sa mai stie nimic de ea. Ati avut dreptate, nu era nevoie sa imi fac griji!
Multumesc din nou! :*