| hiseu a întrebat:

Este o intrebare mai mult pentru cei care poarta ochelari...Dar accept ajutor si sfaturi de la oricine happy
Cand m-am dus (dupa 6 luni) la un control oftalmologic, doctorul mi-a schimbat lentilele (fiind nevoie de asta, avand in vedere ca am miopie cu dioptria -3) si mi-a prescris la ochiul stang un -1, 75 si la ochiul drept un -0, 50.
Dupa cateva zile m-am dus sa iau ochelarii cu lentilele cele noi (cele platite), dar asistenta de acolo mi-a pus lentilele pe care le aveam de prima data cand am facut primul consult (atunci aveam la ochiul stang un -1, 25, iar la ochiul drept nu mi s-a corectat inca) intr-o cutiuta si le-am adus acasa.
Si, in sfarsit, vine intrebarea : ce fac cu acele lentile? laughing)
Adica pot sa le vand sau ce?
Am vrut sa o intreb pe asistenta asta, dar m-am gandit ca o sa rada de mine pe baza acelei intrebari laughing)
Pot vinde niste lentile de ochelari fara rama?
Chiar nu stiu ce sa fac cu ele laughing)

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine crezi ca le ar cumpara?

Eu le am pastrat ...si uite, intr o situatie de urgenta cand le am spart pe alea noi am putut sa le inlocuiesc pe loc si sa am ochelari pana am dat comanda de altii noi.

| GoldenZenith a răspuns:

Nu se cumpără lentile, mai ales ca sunt uzate.