| user8281946193 a întrebat:

Este posibil sa am anxietate socială daca mereu cand ies undeva mai ales in locuri aglomerate ma simt ca si cum toti se uita la mine si ma judeca, imi e frica sa ma bag in seama cu persoane noi fiindca imi e frica sa nu isi faca o parere proasta despre mine, ma simt ciudat cand ies undeva din cauza ca nu-mi place cum arat si imi e frica ca oamenii sa ma judece, vorbesc incet deseori pentru ca imi e frica sa nu zic vreo prostie din greseala sau sa ma bâlbâi etc.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu îți mai pune diagnostice care te handicapează, tu însuți. Tu hotărăști ce ai în minte.

| Wr3nch a răspuns:

Nu e posibil, e sigur. Mergi la un psiholog si in timp se va rezolva.