| BeatriceNagy a întrebat:

Este posibil sa transform centimetrii cubi in centimetrii? De exemplu : 3000 de centimetri cubi = cati centimetri? Eu am incercat si am cautat, dar nu am gasit. DAU FUNDA + VOT URGENT!

Răspuns Câştigător
| FutaLoliIsBestLoli a răspuns:

Nu poti transforma centimetrii cubi in cm deoarece cm sunt folositi la masurarea distantei, cm patrati sunt folositi la masurarea suprafetei iar cm cubi sunt folositi la masurarea volumului.

12 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Nu se poate; dar la ce atata macinare de ce ne-ai pus intrebarea asta?

| BeatriceNagy explică (pentru Mihaela1964):

Pai, la matematica avem de facut variante de examen. Si mi-a intervenit o chestie la o problema de geometrie. Sincera sa fiu, nu imi prea place matematica. Si banuiam faptul ca nu se poate transforma, dar, datorita notelor mele la matematica am preferat sa pun intrebarea aici.

| Mihaela1964 a răspuns (pentru BeatriceNagy):

Am inteles; intrebarea asta este facuta sa va dea confuzie...mi s-a parut ciudata.

| Elena9328 a răspuns:

Nu se poate transforma (Vot

| kiv1990 a răspuns:

big grin big grin big grin
frate nu se transforma, ca nu poti transforma 5 cucosi in 3 kilometri
cm cubi se transforma doar in litri
1l= 1000 cm cubi

| kiv1990 a răspuns:

Nu vad de ce raspunsul asta e cistigator
din el n-am inteles nimic
cum in cm se masoara numai distanta?
cm se folosesc in masurarea distantei,
de asemenea in masurarea suprafetei
se mai folosesc in masurarea acceleratiei si in masurarea volumului
ei bine un raspuns la fel de prostesc ca si intrebarea(mai degraba cel ce a pus intrebarea)

| BeatriceNagy explică (pentru kiv1990):

In primul rand, am ales acel raspuns ca si castigator deoarece am inteles mai bine, nu ca si din exemplul tau cu "cucosii". Nu cred ca ar trebui sa te oftici asa. In al doilea rand, din moment ce EU am inteles, nu e un raspuns prostesc. Si, in al treilea rand, am pus intrebarea deoarece nu eram sigura daca se pot transforma sau nu, pentru ca nu ma descurc deosebit de bine la matematica. Asa ca nu te mai agita cu jigniri deoarece nu o sa rezolvi nimic. Esti chiar asa de disperat dupa un raspuns castigator?

| kiv1990 a răspuns (pentru BeatriceNagy):

Nu ma intereseaza TPU, mai intru citeodata si mai raspund la cte o intrebare

| BeatriceNagy explică (pentru kiv1990):

Atunci te rog sa iesi si sa nu te mai bagi in seamawinking

| Aron98 a răspuns:

Salut. Trec directr la subiect.
Nu se poate si iti zic si de ce.
Deci un cmq este o unitate de masura internationala, dar aceasta se baseaza p o marime a volumului in 3D. In schimb un cm este o unitate imaginara, adica tu nu poti sa masori un volum cu unitatea cm. Sper ca ai inteles la ce ma refer.

Sper ca ti-am fost de ajutor.

Bafta

| BeatriceNagy explică (pentru Aron98):

Multumesc de ajutor. x