| iuliana12345678910 a întrebat:

Este un baiat la mine in clasa, de care imi cam place. Sau nu stiu. Mi se pare amuzant, dragut..etc.
Noi 2 gandim cam la fel. De ex. Azi se certa cu un profesor, si pur si simplu imi lua vorba din gura. Tot ce spunea el, urma sa zic si eu. Si nu e prima data. Chestia asta se intampla in fiecare zi. Si ne stiu cam de 3 ani.
El este skater bun.
Si eu ma dau cu placa doar ca nu stiu sa fac si schemelaughing stiu doar sa merg, si ma gandeam sa ii cer ajutorul sa ma invete/explice cum sa ma inalt de la sollaughing sau cv de genu. Dar vreau sa ma ajutati sa formulez intrebatea cat mai dragut. Ma gandeam sa il intreb cum se face ollie(chiar daca e cea mai usora schema sau ceva de genu.) dar nu stiu cum sa formulez.
Este un baiat de treaba, de gasca, din clasa nu stiu nimeni ca il plac, si nici nu as vrea sa se afle pentru ca asa s-ar strica toata prietenia mea cu el. Insa. De la un timp se poarta dragut cu mine. Eram in clasa pe tel, iar el a venit la mine la banca, eu stateam pe fb, iar el a zis cv in genu. De cee esti pe fbb?laughing
Dar in gluma. Apoi a venit si mi-a cerut voie sa imi i-a telul. Eu i l-am dat. Si mi-a expliat cum sa fac sa se miste mai repede si etc. Apoi a intrat pe fv sa vada daca i-am apreciat pagina. Ne intelegem destul de bine. Dar eu sunt foarte sociabila. Si na. Imi e cam greu sa vb cu el. Avand in vedere ca ne stim de 3 ani. Si ca asta ar fi cam ultimul an in care ne vedem. Sau poate nu se stie. Oricum azi l-am prins de cateva ori uitandu-se la mine:3 sau mereu cand se spune o gluma(spusa de el sau nu) rade, se uita in jur apoi se uita spre minelaughing in urma cu cateva zile. Eram in curte si primise de la un amic de al lui niste cupoane cu reducere pentru mc. Si el primise vreo 4/5. Si dupa ce s-a uitat pe ele, mi-a dat si mie cateva. si le-am facut jumi juma. Noi mereu ne impartim si mancarealaughing stiu ca suba ciudat dar luam unul de la altullaughing acum intrebarile mele.
1.cum sa formule acea intrebare de care v-am zis pe la inceput?
2.credeti ca simte ceva pentru mine? Sau ma vede doar ca pe o prietena buna?(mie nu imi place ff mult de el. Dar simt totusi cv.laughing )
3.ce subiecte de vorba credeti ca ar fi bune sa cb mai mult cu el?
P.s: va multumesc mult pentru ajutor.:3
Si NU spuneti sa ma duc la papusile mele sau sa imi vad de scoala. Nu te intereseaza/nu vrei sa ma ajuti cu un sfat. Te rog sa nu raspunzi si sa pleci.:*
Iar celor care imi vor raspune cor primi funda(doar unu) iar restul raspunsurilor bune un vot.

1 răspuns:
| Alejandra4785 a răspuns:

Te place sigurwinking. Sfatul meu ar fi sa ii spui ca iti place de el sau sa ii dai de inteles asta.Sau poti pune un/o prieten/a sa-l intrebe in gluma daca ii place de tine.Sau puteti juca adevar si provocare si tu ii poti spune iti place de mine sau un prieten.In fine ala metoda ar fi sa il intrebi pe ask daca ii placa de tine sau nu? Dar cel mai bine ar fi sa ii spui chiar tu ca iti place de el.