| RobertAlvarez4444 a întrebat:

Sunt in clasa 9 si de fiecare data cand plec de la scoala ma intalnesc cu altii de clasa 8 care invata in aceeasi scoala ca mine.
De cateva luni am observat o fata de a opta de care m-am indragostit din priviri. Nu o cunosc, nici macar nu ii stiu numele.
Oare cum ar trebui sa o abordez? Ma gandeam sa astept pana cand voi fi in a zecea si ea in a noua ca sa pot intra in vorba cu ea si pana atunci sa imi vad de ale mele.
Voi ce credeti?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Logica ta este ''perfecta'' dar mai stii? thinking poate ca ar fi indicat sa astepti chiar mai mult de 1 an. big grin Doar procedand asa, ai toate sansele sa te poti trezi intr-o buna zi cu ''buzele umflate'' cand o vei vedea ca ti-a ''suflat-o'' un altul... mai tupeist. Sanatate!

| lemnuc a răspuns:

Fetelor le plac baietii sinceri si curajosi cu incredere in sine. Asadar te sfatuiesc sa mergi pur si simplu la ea, cu curaj si incredere in tine, si sa o saluti si sa intrii in vorba cu ea (Sa o intrebi cum o cheama in ce clasa e (ea nu stie ca tu stii i nce clasa e probabil) etc) Bafta