| ColorWorldFantezi a întrebat:

Este vacanta.Cum as putea sa slabesc vizibil aceasta vacanta? Ca la inceputul scolii sa se vada rezultatele si. cam ce fel de exerxitii fizice sa fac? Dau funda aprobat :X

Răspuns Câştigător
| Sonia a răspuns:

Si eu vreau sa mai slabesc.(desi mi se spune ca nu e cazullaughing). Poti incepe prin a umbla putin la mancare.Stiu ca e vara si suna super tentant o inghetata si o Cola reeecee rece, dar ai grija sa bei cat mai putine sucuri, in loc: liminoada apa cu lamaie.La mancare nu mai manca asa de mult prajeli si mai ales nu mai manca mancare dupa 7 jumatate, 8.
Cam atat la mancare, doar e vara:X.
Din punct de vedere ai exercitilor.Este indicat sa alergi cat mai mult.Este o jmecherie incearca sa ai ceva legat de burta, sau zonele unde vrei sa slabesti ca sa stranga sa poti transipira cat mai mult.Incearca sa alergi pentru inceput cam 2 minute fara pauza ca sa poti ajunge la 2 reprize a cate 10.In caz ca nu ai unde alerga\(se mai intampla)poti face alt timp de exercitii. Poti sa te incalzesti cu niste intinderi de maini si de picioare. Apoi treci la saltea, stai intinsa cu fata in sus si aduci genunchi la piept 3 reprize a cate 10 aduceri.Acestea sa intampla cu maine inteinse fara sa te ti de ceva.La fel pe spate ridici picioarele in sus ca la lumanare la fel 3 reprize a cate 10. Apoi te poti pune pe burta si sa faci ca un fel de floatari dar fara sa ridici picioarele.
Acesta este un exercitiu echilibrat daca il faci in fiecare seara pana la sfarsitul vacantei sigur te vei face ''silueta''. Daca te ti si de sfaturile cu mancare si vor vi niste rezultate dementialewinking.Ps. Poti incerca si o zi pe saptamansa, sau doua sa nu mananci carne delochappy.Eu asa facwinking
Succeeessss!:*

4 răspunsuri:
| Ştrumf_3960 a răspuns:

Si eu imi faceam probleme de-astea. Incearca sa nu mananci intre mese, este foarte important. Mananci strict la ore fixe, pentru ca metabolismul sa functioneze normal si sa te ajute in programul de slabit al tau. Exercitii fizice gasesti o varietate pe site-ul : http://www.sanatateata.com/frumusete/exercitii.htm iar daca vei face cel putin 20 din fiecare de cel putin 3 ori pe saptamana, cu siguranta la toamna vei fi schimbata. Acum nu trebuie nici sa exagerezi cu dieta. Nu trebuie sa te infometezi deoarece poti sa ajungi sa te imbolnavesti, lipsa de alimentatie poate duce la probleme grave ale sanatatii. Plimbarile in parc, seara sunt de asemenea eficiente, dar si relaxante. Si in ca un pont: inainte de fiecare pranz sau cina mananca cate un mar. Are rol in taierea poftei de mancare.
Iar apa nu are kcalorii! Deci bea multa apa. Vara o sa fii deshidratata si molesita daca nu bei apa.
Eu iti doresc mult succes si daca imi urmezi sfaturile, pana la toamna vei avea un corp superb! :*

| ella_1888 a răspuns:

Eu sunt concurenta la concursurile gimnastica ritmica( aerobic) insa cred ca cateva extensii dimineata si seara...ar i ajutatoare. Cu toate acestea incerca sa nu mananci foarte mult pentru ca atunci extensiile nu vor ajuta la nimic. Si poate o alergare sau o ora de mers cu rolele seara te-ar ajuta mai mult:X... fundita:X

| Georgiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Uite, si eu vreau sa slabesc vizibil uite ce fac eu si incep sa se vada:
-Dimineata daca ai timp mergi la joging cel putin o jumatate de ora
- dupa aia mananca u fruct. ceva usor daca este cazul
-Daca nu ai timp de dimineata mergi dupamiaza la alergat
-idea este sa nu mananci seara
- si. daca ai timp acasa f exercitii!
spe ca te-am ajutat! fundita? :X:X

| alina_3746 a răspuns:

Eu sincer am fost grasa.dar in maxim o luna am slabid 10 kg. dadeam maxim cu abdomene.cat puteam.si reducem cat de cat mancarea da cica e recomandat sa nu ma nanci dup ora 6 seara.winking. sfatul meu.winking