| NickFox a întrebat:

Este vorba despre o fata...este in clasa cu mine, o plac...i-am tot zis in fata ca o iubesc dar nu ma crede(stie ca bag multe vrajeli si de asta nu ma crede..asa zic eu)as vrea sa fac cumva sa ma creada, as vrea sa fiu cu ea pentru ca o iubesc foarte mult.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Fi-i alaturi de ea, arata-i ca nu te intereseaza alte fete, fa-i ocazional cadouri micute simbolice gen o floare, o ciocolata etc. dar ai grija sa n-o dai in extrema cealalta cand ea incepe sa profite de atentie si te ia drept catelus.

| Raven a răspuns:

Asta se întâmplă când capeți reputație de neserios, lumea nu te mai crede nici când e vorba de lucruri grave. Pe de altă parte, ai greșit folosind din prima un cuvânt atât de mare, puteai să-i spui că o placi, ar fi părut mai puțin neverosimil. Și contează și cum o spui, cu ce ton, dacă râzi în timpul declarației, clar nu poți fi luat în serios.
Ori poate chiar te-a crezut dar nu e interesată și, ca să nu refuze direct, preferă să lase impresia că nu te crede.
Oricum, ar trebui să mai încerci o dată în scris, fără declarații sforăitoare, doar îi spui că tu chiar o placi și că vrei o șansă pentru a-i demonstra că nu glumești. Simplu. Dacă tot nu acceptă, atunci clar e vorba de cealaltă variantă-nu e interesată.

| NickFox explică (pentru Raven):

Ok...ms..o sa incerc

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se numesc cele 5 limbaje ale iubirii.
Le găsești într-o carte. Să le aplici pe toate. Vraja cu vorbele e una din ele.

| Andreeush a răspuns:

Insistă, propune-i să ieșiți undeva amândoi.

| NickFox explică (pentru Andreeush):

I-am zis.dar crede ca glumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sarut-o pur si simplu, de preferat cand e prin fata clasei, apoi spune-i cat de mult iti doreai sa faci asta, si las-o putin sa se gandeasca. Daca nu o sa iasa urat, adica sa fie genul ala de fata, veti avea o relatie frumoasa

| NickFox explică (pentru anonim_4396):

Multumesc...o sa fac tot posibilul