| DreamerGirl7426OB a întrebat:

Este vorba despre un băiat. Este crush de aproape 4 ani. Am avut o lungă istorie împreună. Am trecut prin multe chestii. Problema e că eu incă îl iubesc. Nu știu daca ar trebui sa îi spun. Din câte știu, lui îi place altă fată în momentul de față... Dar totuși petrecem foarte mult timp împreună. Și comportamentul lui mă induce in eroare.
Ce ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca baiatul nu are ochi pentru tine, ci pentru alta, te sfatuiesc sa-ti vezi de drum, pentru ca nu-l intresezi.
In plus, daca-i spui, vei primii un raspuns negativ si te vei face de ras.
In viata, trebuie sa accepti si realitatea. ca vrei ori nu, baiatul ala are ochi pentru alta si dragoste cu sila nu se poate, deci, nu-i "crash-ul" tau, ci al alteia.
Fa-i ochi dulci altuia, ca asta este deja ocupat!

| Danuțadanadaniela a răspuns:

Eu zic sa spui adevărul si sa vezi ce se întâmpla ca mai târziu sa nu regreți ca nu ai incercat.