| anonim_4396 a întrebat:

Si baieti si fete, astept raspunsuri de la voi. Ce inseamna pentru voi sa iubesti? De ce atunci cand iubesti trebuie sa suferi asa mult? De ce nu putem fi fericiti alaturi de persoana iubita? De ce atunci cand iubim pe cineva mai mult suntem parasiti? multumesc pentru pareri:*

4 răspunsuri:
| anDa a răspuns:

A iubi inseamna a proteja pe cineva de suferinta si ai mentine iubirea cu propria ta iubire. Iubirea este sora cu suferinta, niciodata nu va exista cineva care sa iubeasca fara sa sufere...; D. Cand iubim suntem parasiti pentru ca persoana de care ne am atasat nu este cea potrivita sau nu ne merita atentia. Depinde...

| doinitza12 a răspuns:

Poate ca asa e viata...nimeni n-are raspunsul concret la asta. dar nu e mereu sa poate ca aceasta dragoste nu afost pentru noi... daca sa sfirsit

| ddeeaa a răspuns:

Fiecare priveste iubirea intr-un alt fel... atunci cand eu iubesc o persoana ma gandesc la binele ei, sa fie fericita. Atunci cand iubesti prea mult suferi deoarece nu iti dai seama ca uneori nu e bine ceea ce face. Atunci cand iubesti esti fericit, ai acea "sclipire in ochi" pur si simplu e frumos:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intotdeauna e asa...nu iubim sincer daca nu suferim...lacrimile suferintei vor sterge urmele lasate de acea iubirecryingsorry pentru tine