| LolaMona a întrebat:

Eu am avut o prietena la care am tinut ca de o chii din cap, dar nu o iubeam ca pe o "iubita", doar ca eu fara ea nu existam, si mama credea ca suntem ca doua iubite si tot incerca sa ne desparta, cum pot tine asa la cineva si totusi sa nu.l iubesc, poate eram prea mica sa imi dau seama de asta? Acum ea a plecat din viata mea, dar nu pot intelege de ce mama nu vrea sa ma vada stand langa fete. Mai zicea cand venea ea la mine, ca doua fete nu au voie sa stea una langa alta. Dece ea nu vrea sa inteleaga ca asta ma face fericita, de ce ea vrea sa fac numai ce zice ea? Dece ma manipuleaza? Dece nu stie ce inseamna iubirea adevarata si stie numai de baiat plus fata egal "iubire"?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Cati ani ai? Cred ca esti prea mica si de asta se teme mama ta.Cand o sa cresti o sa iti dai seama de adevaratele sentimente.

| LolaMona explică:

Am 16 ani

| Bondarel99 a răspuns (pentru LolaMona):

Esti destul de mare.Si daca ar fi adevarat si ai avea sentimente profunde pentru o fata si nu pentru un baiat cum ar vrea mama ta, nu cred ca ar fi o problema.Fiecare om e diferit si trebuie sa traiasca in felul in care il face pe el fericit.Cred ca mama ta doar isi face griji pentru tine, poate ar trebui sa vorbesti cu ea.

| LolaMona explică (pentru Bondarel99):

Am vorbit, dar nu vrea sa inteleaga, vrea sa fac numai ce spune ea