| Maria_Stanila_1998 a întrebat:

Totul a început din nou acum un an. Înainte noi doi am mai avut o relatie de 6 luni, nu a mers, el era prea indiferent. Eu am pus punct. După câteva luni ne-am împăcat, el voia sa imi demonstreze că s-a schimbat. Pana la urma am acceptat si am spus ok, totul bine si frumos. După 2 săptămâni el a plecat in Germania, vorbeam zilnic, il iubeam, în septembrie, am lăsat tot ce iubeam acasa si am plecat după marea mea iubire. M-am angajat si eu tot la abator, totul frumos. Asta până într-o seară, am început să ne certăm pentru ca nu l-am lăsat să își cumpere un subwoofer auto, deoare urma sa vina si mama lui aici după noi si na, aveam nevoie de mai mult bani. Atunci mi-a dat primele palme, după a încercat să mă împace, a reușit. După aceea s-a întâmplat din nou în seara de Crăciun, de la o simplă glumă, i-am zis ca nu stie sa danseze, la fel alt chin, mă trăgea de par, palme. Nu imi venea sa cred, parca nu era el. L-am iertat din nou, totul bine si frumos si dupa iar începe, era beat, nu avea cu cine sa se certe, iar palme, vorbe urâte. A doua zi tot eu mi-am cerut scuze, totul bine si frumos, până acum 3 saptamani, eram la MC. Si a zis ceva ce nu mi-a convenit si m-am ridicat de la masa si m-am dus la masina, ajunși acasa ne-am tot certat, am plecat cu el cu masina si eu tot incercam sa ii iau cheile ca zicea ca nu o sa mai trăim, m-a luat de par si m-a dat cu capul de volan, m-a dat jos din mașină și mi-a dat 2 palme de mi-a sucit capul și un picior in coaste, după s-a pus în genunchi si a început să plângă sa il iert, am cedat, dar parca nu mai tin la el, nu stiu ce ma mai tine aici, obișnuința, oricum eu as cam vrea sa raman acasa si sa pun punct usor usor. Ce ma sfătuiți să fac? Avem amândoi aproape 21 de ani, fete care au mai pățit asa?

9 răspunsuri:
| Emazio a răspuns:

Pana nu ajungi la spital batuta si desfigurata sau omorata cand e beat nu te lasi. Si daca plange ce, e un bulangiu care te loveste si iti baga mereu vrajeala sa il ierti, nici unul din parteneri nu are dreptul sa il loveasca pe celalalt.
E clar ca el are problemele luid e rezolvat, nu fi fraiera pentru ca e posibil sa o patesti naspa rau, cu ganduri: il iubesc o sa il ajut sa se schimbe, sa ajunga un om mai bun. Du-te acasa vindecate si si alege un om care este deja bun, nu ai obligatia sa repari pe nimeni, mai ales pe un scarbos care loveste femei.

| M4RK a răspuns:

Sa ajungi sa dai intr-o femeie inseamna sa fi un om de nimic, nu merita sa mai stai cu un asa specimen. Ce-a mai buna alegere e sa pleci si sa lasi totul in urma, sa utiti de el pentru mai sunt si alti baieti. Baiatul ala merita o lectie de bataie.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca deja a aparut violenta in relatie, atunci fugi fetita, fugi la capatul pamantului!
Nu exista viitor si nici relatie fericita, alaturi de un asemenea animal.
Nu stiu ce te retine langa un om care te bate si te calca in piciare, ca dragoste nu mai exista, poate doar prostie, sa accepti umilinta si sa ti se rupa coastele.

| Freya1 a răspuns:

Ti-am mai spus ca e un gunoi de om turbat ce se crede buricul pământului.Doar un om cu probleme grave psihice poate sa reacționeze asa cu un alt om de la o discuție banala.El crede că dacă va baga frica in tine vei sta forțat cu el, demonstreaza-i ca nu e asa până nu ajungi la stiri.

| Emma30555 a răspuns:

Fetita nici tu nu esti normala. Nu ti e frica de tipul ala? De bataie? Poate sa te si omoare, fara sa vrea. Sincer eu nu cred ca povestea e reala, la cum ai povesti, cred ca vrei sa faci doar discutii de plictiseala

| Maria_Stanila_1998 explică (pentru Emma30555):

Crezi ca nu am ce face?

| Emma30555 a răspuns (pentru Maria_Stanila_1998):

Atunci dacă totul e real, nu mai sta pe gânduri. Faptul ca te lovește ar trebui sa te facă sa l urăști. Poate sa te lase cu sechele, sa ți afecteze sănătatea, pentru mine e inadmisibil sa accepti asa ceva având 21 de ani, fiind un om liber cu toată viata înainte, fără responsabilități. Practic stai ca vrei, unele femei sunt cumva victime și nu au cum sa iasă prea ușor din situație din anumite circumstanțe, le amenință și le e teama, depind financiar de ei, nu au unde sa se ducă, sunt și ele niște femei limitate ca intelect, etc le e greu sa găsească soluții, dar tu poți sa pleci pur și simplu, de ce accepti sa te bata, el nu este bărbat, este un las, dacă te ar iubi măcar un pic nu l ar lasă inima sa facă asa ceva. Tu dacă iubești pe cineva poți sa i faci rău? Dacă are probleme psihice sa și le trateze

| GirlOnline81 a răspuns:

" Ce ma sfatuiti sa fac?"

Sa pleci. Asta inseamna sa incetezi sa speri/crezi ca partenerul tau se va schimba.

| Carmina99 a răspuns:

Dacă el a început să te bată încă de la început, nu este bine. Când o să vă căsătoriți o să fie şi mai rău. Cel mai bine este să renunți la el acum. Nu-ți închide viitorul cu asemenea om!