| NoName56 a întrebat:

Eu am niște cicatrici pe picioare(de la self-harm), nu sunt excesiv de multe dar se observa.Ar trebui sa-i zic partenerului meu despre ele înainte sa le vada sau sa nu-i zic nimic? Imi e frica sa nu zică ca mă victimizez sau sa reacționeze urat dacă îi spun.Ce părere aveți?

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

N o sa reactioneze urat daca tine la tine sincer si nici n o sa creada ca te victimizezi. Poti sa i zici tu inainte ce e cu cicatricile respective sau poti sa astepti sa intrebe el. Daca simti ca trebuie sa i zici atunci fa o.

1 răspuns:
| TroubleInParadise a răspuns:

Ar trebuii sa ii spui. Daca tine la tine o sa te inteleaga si o sa iti fie alaturi!