| DelliaRennata a întrebat:

Eu am un ciclu menstrual foarte regulat Adica îmi vine la dată fixa. Niciodată nu îmi întârzie sau vine mai devreme, doar 1 singura data mi-a întârziat 2 zile. Acum mi-a venit mai devreme cu 1 săptămâna. Ce se întâmpla și din ce motive apare menstruatia mai devreme? Stres sau altceva nu am avut, și nici nu am ridicat greutăți sau altceva

1 răspuns:
| Neptune07 a răspuns:

Nu sunt expertă dar depinde de vârstă, în perioada adolescenței îl poți avea chiar și de 2 ori pe lună, mie mi se întâmpla la anumite perioade să se deregleze, apoi își revenea. Chiar și acum, la 21 de ani am dereglări. Dacă este inclus în acele 21-35 de zile, nu cred că e motiv de îngrijorare, o fi o dereglare hormonală. Dacă nu ești sigură mergi la ginecolog și te va lămuri cel mai sigur.