| IonelaGeorgiana28 a întrebat:

Eu am un crush si ne-am certat mai demult si la nervi i-am spus că nu îl mai plac, dar eu încă o fac. Si lui îi plăcea de o fata si voia să fie cu ea, dar nu putea pentru că știa că îl iubesc si ma va răni. Dar acum crezând că nu îl mai iubesc, este cu fata aceea. Si in seara asta l-am întrebat dacă mai este supărat pe mine si a zis că nu. Apoi mi-a zis să facem un pact; să fim si noi prieteni acum că nu îl mai plac si sa nu ne mai certăm ca s-a săturat, iar eu i-am zis "bine" si nu i-am mai zis că eu incă îl iubesc.
Deci, concluzia este că am un crush, el crede că nu îl mai plac și acum are iubită. Eu ce ar trebui să fac? As vrea sa il despart de fata aceea, dar după as fi prea nesimțită. Weekend-ul ăsta as vrea sa vorbesc cu el si sa ii spun tot... voi ce sfaturi îmi puteți da?

1 răspuns:
| Butin a răspuns:

Daca iti place intr-adevar de el atunci spune-i. daca si el tine la tine va deveni iubitul tau. Dar daca nu esti siigura ce simti pentru el nu il desparti doar din ambitie.