| pusik a întrebat:

Eu cred ca iubirea adevarata nu exista pentru ca eu cred ca nimeni nu si-ar da viata pentru persoana iubita. Oamenii care sunt un cuplu si de ex baiatul moare fata se omoara si ea[sau invers]acei oameni consider ca nu sunt normali. Voi ce credeti ca exista iubire adevarat?

Răspuns Câştigător
| EyeCandy a răspuns:

Pai da.eu cred ca intr-adevar exista iubire adevarata. Poate ni se pare noua ca exagereaza cu faptele lor, de ex atunci cand se omoara unul pentru celalalt.trebuie sa te gandesti ca o fac din iubire,pentru ca au iubit atat de mult acea persoana si nu poate sa traiasca fara ea si sa-i depaseasca moarte.iar probabil acei oameni ce fac asta, spera sa fie alaturi de persoana iubita si dupa moarte, de aceea comit acest lucru big grintongue

2 răspunsuri:
| aiurea231223 a răspuns:

Da. Sunt sigura.Dar trebuie sa ai rabdare ca sa o vezi cu adevarat.

| Mya66 a răspuns:

Din iubire se nasc cele mai frumoase vorbe si fapte.
Durerea de a pierde persoana pe care o iubesti te poate face uneori sa nu gandesti rational,sa faci orice pentru a incerca sa i te alaturi.
Eu una nu-mi pot imagina viata fara iubire, fara omul pe care il iubesc cu atata ardoare langa mine!
Poate ca iubirea adevarata se intalneste greu, poate ca unii nu au norocul de a o intalni...insa tot ce stiu e ca exista si ca acum o simt si eu.Simt cum,prin fiecare por,erup faramele din fericirea mea.
In concluzie,DA, consider ca iubirea adevarata exista!
Degeaba ne aduce ea cu capul in nori, degeaba ne distruge rationamentul si puterea de a spune "nu" persoanei iubite...degeaba! Existenta iubirii nu poate fi negata de vreo fiinta!
Nu stiu daca gresesc sau nu dar iubesc cu toata fiinta mea, oricine imi va spune ca acest lucru e gresit imi va parea complet senil si orice pas gresit pe care il voi face in fata persoanei iubite il voi regreta insa un lucru il stiu sigur...greseala sau nu, nu voi renunta niciodata la barbatul pe care il iubesc!