| ViVi a întrebat:

Eu cred ca Romania ii frumoasa dar oamenii o strica...
voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Antrax a răspuns:

Unii nu toti mai ales gutza el strica

15 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Mdea...frumoasa tara, pacat ca`i locuita.straight face
Sunt de acordhappy

| maryana5 a răspuns:

Nu oamenii! ci mentalitatea lor...

mlm
| mlm a răspuns:

Intradevarv avem o tara foarte frumoasa dar nu stim sa o pretuim, nu stim sa oferim adevaratele frumuseti, am vazut de nenumarate ori ca in loc de a o face mai frumoasa o facem mult mai urata si de nesuportat.Am auzit foarte multe persoane spunand ca nu mai suporta sa stea in tara asta datorita urateniei ei cat si a oamenilor care o fac sa fie asa.

| ViVi explică:

Eu cred ca si manelistii strica taralaughing
urasc manelisti

| alexdop21 a răspuns:

Eu cred ca ne-au stricat altii inainte si noi acum mergem din instinct! Sincer sa fim o stricam mult prea mult cu gunoaiele noastre, gunoaiele de parlamentari, senatori, deputati, si toata spuma, si cu gunoiul nostru de toate zilele, injurat la semafor, stat la coltul strazii si mancat aprx123312 de pungi de seminte, cu viteza de 100-200 km/h pe soselele noastre proaste, cu graba asta a tuturor

| Brigitta a răspuns:

Da, avem tot ce ne-am dori de la natura in Romania totusi oamenii sunt saraci si majoritatea furasad

| Crisu_8081 a răspuns:

Romania ar putea fi o tara frumoasa, insa este prea plina de tarani si tigani care strica nu numai reputatia tarii, ci si mediul inconjurator.Pacat de ea, dar se pare ca este prea tarziu...este deja distrusa.

| Lary a răspuns:

Si eu cred la fel...sa luam de exemplu marea...pe mal sunt numai gunoaie si alte porcarii, dar daca am stii sa pastram curatenia cred ca am fi o tara foarte frumoasa... daca esti atenta cand mergi cu masina unele orase sau unele sate sunt extrem de curate... din pacate nu sunt toate asasad

| adelle23 a răspuns:

Da, noi avem cu ce sa ne mandrim. dar nu pastram nimic, nici o curatenie, nimic. Si Romania are mult. cum ar fi brandul de tara " micii, carnatii, mamaliga si palinca " laughing si inca multe altele. PACAT! Degeaba sunt 1000 de persoane care vor sa tina si sa pastreze cand 1.000.000 sunt pusi pe dezastru! Rusineeeeeeeeeeeee!

| gabitzu_8696 a răspuns:

Asa-i ai dreptate.

| Chuck a răspuns:

Te-ai gandit mult pana sa pui intrebarea? silly

| adela22 a răspuns:

Si eu cred la fel... daca n-ar fi unii oameni asa de egoisti si s-ar gandi de 2 ori inainte sa faca un lucru tara noastra ar fi cu totul diferita.

| cartofiorrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Si eu sunt de aceeasi parere dar nu chiar toti vor sa o strice unii nu vor dar tot o polueaza iar altii vor sa distruga natura doar ca sa investeasca bani nu mas mira daca peste 100 de ani oamenii din romania o sa locuiasca intr-o groapa de gunoi!

| alexbzalex a răspuns:

Romania are un potential foarte mare dar nu stim sa ne folosim de el, multe tari ar dori sa aiba peisajele si relieful nostru si noi ne batem joc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda, avem o tara frumoasa, dar frumusetea nu tine de foame.