| Toaxen_Andreea_1998 a întrebat:

Eu, împreună cu verișoara mea am făcut niște versuri, zic eu reușite și aș vrea și părerea voastră. Sper să vă placă happy Titlu : Pușcăria. Versuri : La pușcărie nu-i locul în care vrei să mergi / acolo n-ai prieteni în care sa te încrezi / mâncarea e groaznică mai bine să mă crezi / uneori vei încerca să evadezi. a 2-a strofă : Dar sigur niciodată nu vei putea / îți trebuie un ajutor a evada / și nici așa nu vei putea / nici măcar așa a evada. a 3-a strofă : și colegul de celulă mereu te va stresa/ și până la urmă nu te va lăsa/ acolo îți e soarta / nu te mai stresa. a 4-a strofă : acolo vei mai învăța câte ceva/ peste 20 de ani te vei revedea / cu colegii de celulă / dar ei vor pleca. a 5-a strofă : tu vei rămâne singur / nimeni nu te va mai saluta/ în întuneric tu mereu vei sta / pentru că asta îți e soarta. END. Știm că nu este foarte reușită, dar am încercat și vrem părerile voastre. Vă mulțumim!; D

Răspuns Câştigător
| Casandra88 a răspuns:

Bravo aveti talent.happy

8 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

E varză

| Toaxen_Andreea_1998 explică (pentru TeoPT):

Asta e, nu ne-am născut toți talentați ca tine happy

| TeoPT a răspuns (pentru Toaxen_Andreea_1998):

Ai cerut părerea noastră. Ți-am zis-o pe a mea. Care e problema?

| LoveForShania a răspuns:

Fetițelor, aveți deja fantezii stând în pușcărie?
:-o
Grav.

| Cherilyn a răspuns:

De ce o poezie despre puscarie? raised eyebrows

| MetalForever a răspuns:

E ca si un rol de serbare de la gradinita...mda e o prostie...trebuia sa ziceti si ca la inchisoare nu e bine sa te apleci dupa sapun la dus.(referindu-ma la barbati.).

| motolo9ve a răspuns:

laughing e draguta dar strofa a 2-a se cam repetalaughing

| Dencx a răspuns:

hee hee))))))))))))))))))))))))))) Hey toaxen..ma mai stii? P.S DE LA SCOALA laughing)