| anonim_4396 a întrebat:

Eu practic baschet de ceva vreme... Luna trecuta am fost in cantonament cateva zile cu niste fete. Pentru ca echipa noastra e formata din cateva fete, au mai venit 3 fete de la o antrenoare in echipa noastra si am mers in cantonament impreuna cu ele. Asta a fost ok pentru inceput,imi voi face noi prietene! Eram in vestiar, ne schimbam sa intram pe teren si 2 din fetele de la antrenoarea aceea au inceput sa strige pe mine : ca ba nu imi sta bine tricoul, ba nu stiu ce nu stiu cum! Eu joc destul de bine baschet(sunt de 4 ani), mi-au zis multi! Dar ele au inceput ca nu stiu sa joc ca ele dau cosuri ca nu stiu ce si ca ele dau. Se ia de aspectul meu,pentru ca nu ma imbrac furmos ca nu stiu ce! Nu ma laud,dar eu tot timpul sunt in pas cu moda si imi iau reviste de moda.Ele sunt bogate si de aia fac asawinking Si fetele de sunt cu ele in echipa(nu de la antrenoare) au devenit cam fitoase,pana si o colega de-a mea de scoala de e cu mine la baschet a devenit fitoasa si nu ma mai baga in seama x_x. De acolo,doar cu o fata ma inteleg super-bine si nu m-am certat cu ea,in ea pot sa am incredere si pot sa spun ca e cea mai buna prietena a mea si inca cateva fete. Am plans pe ascuns din cauza jignirilor fetelor de la antrenoaresad! Deci eu m-am gandit sa ma las de baschet din cauza idioatelor alora! Am uitat sa mentionez,doar o fata de la antrenoare nu e fitoasa... dar nu ca ar fi,,usa de biserica". Ma simt in plus,ma simt aiurea! Va rog ce sa fac, sa ma cert cu fetele alea(de la antrenoare)? Sa nu le bag in seama? Am discutat cu mama si tata si au zis sa le las in pac daca sunt rele si nesimtite. x_x
Ce sa fac?
FUNDA!

1 răspuns:
| crina_1119 a răspuns:

Deci pentru inceput nici tu nu esti prea modesta waiting adica si tu vad ca ai prins ceva fite din moment ce spui ca "eu sunt mereu in pas cu moda " sau "Eu sunt cea mai buna la baschet" rolling eyes urasc propozitiile de genu` ...In fine deci daca fetele care nu erau de la antrenoare au devenit si ele fitoase si nu te mai baga in seama inseamna ca nu iti erau cu adevarat prietene. Cele care te critica vor doar sa rada de tine pentru ca probabil se simt amenintate de stilul tau de a juca. le poti intoarce "favorul" si sa razi si tu de ele. Dar stii proverbul "Cel mai destept cedeaza" asa ca da dovada de maturitate si nu le baga in seama. Stai numai cu fata aia care te intelegi bine si gata. cum ele si-au format un grup va puteti forma si voi un grup si gata. sau o alta solutie este sa vorbesti cu antrenoarea ta si sa ii spui ca cele 2 nou venite te deranjeaza, poate va vorbi dansa cu ele. bafta! fundabatting eyelashes?