| ChrisAK47 a întrebat:

Am facut scrima de performanta 5 ani, dar m-am lasat...Antrenoarea a devenit prea rea si exigenta din cauza copiilor "rai".
De un an fac Judo, dar vin prea multi copii mici, si mda...nu mai rezist, efectiv n-au minte
As vrea sa ma intorc la scrima dar mi-e fff rusine de antrenoare... nu stiu dc, m-am lasat si ma intorc...
Ar trebui sa ma intorc? si daca da, ar trebui sa-mi fie rusine?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Nu vad de ce sa-ti fie rusine.
Faci o vizita antrenoarei ("sa vezi ce mai e nou acolo") si conduci vorba sa te intrebe daca nu vrei sa te intorci...
Te lasi convins, insa nu inainte sa spui antrenoarei ce nu ti-a placut si de ce n-ai mai mers la antrenamente.
Ii spui cel mai sincer, iar daca tot te cheama, atunci poti merge inapoi. Probabil va intelege punctul tau de vedere si va incerca sa nu te piarda si a doua oara.

3 răspunsuri:
| missfatadelatara a răspuns:

Dacă tu renunti din astfel de motive înseamnă că nu te atrage cu adevărat ceea ce faci.

| ChrisAK47 explică (pentru missfatadelatara):

Aveam conditie fizica mult mai buna, si eram mai rapid mai rezistent si chiar imi placea, dar... nu ne lasa sa bem apa la 2-2.30 de efort

| Bula a răspuns (pentru ChrisAK47):

A avut dreptate antrenoara: apa si mancarea te face lenes, nu mai poti scoate maxima performanta...
Bei doar inainte de incalzire, cu jumat de ora si dupa relaxare, cu un sfert de ora.
La ciclism sau la alergare indelungata doar se umezesc buzele, fara sa inghita apa.